„Jsem velmi spokojená. Hlavní cíl, dostat se do finále, byl splněn, takže jsem šťastná. Organizačně to bylo trochu horší, například v tom smyslu, že nebyly připraveny tyče ke skokům, ale celkově se Mistrovství Evropy do 23 let v Tampere vydařilo, a to i z toho pohledu, že jsem všechny výšky zvládla na první pokus," zhodnotila evropský šampionát Aneta Morysková a pokračovala: „I kdybych neskočila v kvalifikaci 410 cm, tak bych se dostala do finále." V kvalifikaci Morysková vyrovnala svůj osobní rekord: „Jak v kvalifikaci, tak ve finále jsem měla na 415 cm výborné skoky, ale bohužel to spadlo. Podmínky byly výborné, bylo teplo a myslím si, že byla možnost skočit výše, ale nepodařilo se."

Pro Moryskovou to byl zatím životní závod

„Ve své kariéře řadím tento úspěch nejvýše. Jedenácté místo je skvělé," zhodnotila postavení závodu ve své kariéře Morysková. Ve finském Tampere hnali atlety k lepším výkonům diváci, což potvrdila i česká tyčkařka: „Diváci byli skvělí. Ve finále byla plná celá hlavní tribuna, takže to byl parádní zážitek. Diváci fandili už od prvních pokusů a myslím, že viděli kvalitní závod."

Na procházky po městě příliš času nebylo. „Když jsme přiletěli, tak jsme se prošli v okolí stadionu, ale poté jsme se už pilně připravovali a byli jsme se podívat na závod štafet a podpořit kolegy z reprezentace," řekla Morysková. Nyní čeká Anetu zasloužený odpočinek. „V nejbližší době mám v plánu volno. Na konci srpna mě čeká MČR do 22 let a předtím asi ještě nějaký závod, ale teď je volněji, protože vrchol sezony mám zdárně za sebou," usmívala se Kutnohoračka.

Adam Procházka