A že půjde o dramatický zápas, napovědělo i první kolo. Zatímco domácí zvítězili vysoko 13:3 na palubovce Třince, Slavia si doma v Edenu poradila s Hradcem Králové 5:1. Loňské semifinále vyhrálo Benago 3:1 na zápasy.

„Na pátek se těším. Konečně představení v ligovém zápase před domácím publikem a proti pořádnému soupeři, proti sešívaným. Těším se též, až nám před zápasem zazpívají nové pušky Kovács, Vnuk, Daniel a Tachtadžis," usmíval se trenér Beni Simitči při pomyšlení na klubový rituál přijímání nováčků.

Samotný zápas nebude jednoduchý. „Co se týká Slavie, očekávám z jejich strany tvrdý boj. Ovšem bez nějakého překvapení, protože kvalita je na naší straně a roli favorita musíme potvrdit i v dalším zápase. Pořád říkám, že směrem dopředu nemám strach, protože mám v týmu co hráče, to střelce, ale když jsem viděl, jak jsme hráli směrem dozadu, tak mi to udělalo ještě větší radost. Dobrá defenzíva je klíč k velkému úspěchu a my ho letos chceme, proto v každém zápase budu chtít od mých svěřenců, aby přidávali kontrolu v defenzívě ještě více než v předchozím zápase. To nás dovede ke zdokonalení výkonu celého týmu. Nic jiného než tři body neberu a očekávám bohatý zápas s góly. Opět nám budou chybět tři kosovští mušketýři Marcelo, Brahimi a Rodek," dodal Simitči.

Trenér Slavie Martin Brychta si je vědom náročnosti střetnutí: „Bude to určitě zcela jiný zápas než naše vzájemná utkání v play off. I když Benago nemá kompletní kádr a někteří jsou na UEFA Futsal Cupu, tak to pro nás nebude o nic jednodušší, vysokou kvalitu mají i ti všichni ostatní. Byl bych rád, kdybychom zopakovali stoprocentní přístup z utkání s Hradcem. Budeme mít k dispozici i Michala Saláka, který by mohl přinést své zkušenosti. Věřím, že budu mít k dispozici také všechny hráče, kteří nebyli po prvním utkání úplně fit."