Finálový duel rozhodl Antonín Schwarz na zimním stadionu v osmé minutě prodloužení, když si na prsa zpracoval dlouhý míč a z otočky prostřelil brankáře Green Baru.

Tondo, začněme u celkového Final four Club Deportivo futsalové ligy. Jak se vám akce líbila? A co říkáte na povrch?

Celá akce se povedla. Hrací plocha byla v pohodě. Líbilo se mi, že neklouzala. Nicméně to bylo dost tvrdé. Kdybych to však měl porovnávat s předchozím povrchem, tak tento byl o sto procent lepší.

Jak moc bylo pro Jump Boys těžké přizpůsobit se z malé haly Bios na velkou plochu zimního stadionu?

Pro nás to asi tak těžké nebylo. Povrch bych neřešil, ale hřiště se samozřejmě zvětšilo. Museli jsme holt zvýšit pohyb.

V semifinále jste porazili Kantor&Spol. poměrně jednoznačným výsledkem 5:1. Jak jste to viděl vy?

Kantor ze začátku kousal, ale pak jsme utkání ovládli my a kontrolovali jsme hru. Kantor má zkušené mužstvo, ale pak asi rozhodlo to, že jsme je uběhali.

Ve finále jste hráli s Green Barem a opět se potvrdilo, že jde mezi vámi o vyrovnané bitvy.

Finále bych zhodnotil tak, že pro diváka asi nešlo o záživný futsal. Každopádně třeba pořadatelovi soutěže se muselo líbit, že finále nebylo vyhecované a vše proběhlo v klidu. Nemuseli se řešit žádné konflikty. Myslím si, že by zápasu slušela remíza, protože to bylo na šance asi vyrovnané. Štěstíčko však bylo na naší straně a gól jsme dali my.

Ve finále jste dal dvě branky. Jak byste popsal tu první?

Při první brance si mě při rohovém kopu nepohlídal Petr Váňa. Naznačil jsem mu, že půjdu na druhou stranu a dokázal jsem se mu trhnout. On mě nezachytil a já byl před brankou úplně sám. Gólmana jsem naštěstí prostřelil mezi nohy.

Při brance v prodloužení vás našel brankář David Čižinský krásně z první…

…Přesně tak. Konečně mě Číža našel. (smích) Zpracoval jsem si to na prsa a přiznám se, že jsem to chtěl trefit lépe. Moc se mi to nepovedlo, ale naštěstí míč spadl do branky. Nejdřív jsem myslel, že se balon odrazí zpátky do hřiště. Nevím, který obránce mě hlídal, ale opět mi dal dost prostoru. Kdybych ho měl natěsno, tak bych asi gól nedal.

Byl to pro vás velký oddych vstřelit vítěznou branku?

Nejsem moc emotivní člověk, ale rozhodně to ze mě spadlo. Byl jsem rád, že jsme vyhráli.

Po finále se objevily i negativní ohlasy na výhru Jump Boys. S tím jste asi počítali.

To k tomu asi patří. Jsou lidé, kteří závidí, že se držíme na vyšších místech ligy už delší dobu. Spousta lidí si přeje, aby se tam dostal někdo jiný.

Nicméně šanci na zlatý hattrick si zřejmě jen tak vzít nenecháte.

Byl bych rád, kdybychom získali hattrick, ale rok od roku se kvalita soutěže zvyšuje a je to čím dál tím těžší.

Kdo vás nejvíce v lize překvapil? Cenu pro nejužitečnějšího hráče vyhrál Milan Antoš. Souhlasíte s tímto rozhodnutím?

Souhlasím. Milana jako fotbalistu beru. Ve futsale je jeden z nejlepších hráčů, ale já osobně si přeji, aby to přenesl i do velkého fotbalu, na což zatím kašle. Překvapil mě letos ještě tým VS35,-. Čekal jsem, že se dostane do Final four. Měli dobré výsledky, ale pak nevím, co se stalo, že vypadli. Hráli dobře a zasloužili by si postup.

Jak hodnotíte sezonu celkově? Změnil byste něco?

Jsem se vším spokojený. Akorát bych futsalovou sezonu končil dříve. Je to hodně dlouhé. Nicméně chápu, že kvůli zimnímu stadionu se to muselo protáhnout.

Adam Procházka