Šestadvacetiletý Azem Brahimi se stal s třiceti góly nejlepším střelcem ligy a zároveň vyhrál kanadské bodování, když posbíral 42 bodů za třicet branek a dvanáct asistencí.

Azeme, vyhrál jste nejlepšího střelce základní části i kanadské bodování. Co na to říkáte?

Ano, v této sezoně jsem se stal nejlepším střelcem a vyhrál i kanadské bodování. To je pravda, ale na prvním místě musím poděkovat mým spoluhráčům, trenérovi a všem, kteří mě podporují. Je to pro mě opravdu báječná sezona. Díky všem ještě jednou.

Když jste byl mladší, vyhrál jste někdy podobnou cenu či statistiku?

Ne, předtím jsem nic podobného nevyhrál. Hrál jsem v mé zemi, kde není taková futsalová kvalita jako v České republice. Je to poprvé, kdy jsem něco podobného vyhrál.

Myslíte si, že vaše výkonnost stále strmě stoupá? Jste v Čechách necelé čtyři roky a máte jednu sezonu lepší jak druhou.

Myslím si, že ano. Hraji zde tři a půl sezony a myslím si, že se mé výkony stále lepší.

Co si myslíte o letošním play off? V prvním utkání jste nečekaně prohráli s Tangem.

Ve středu jsme prohráli první zápas čtvrtfinále. Hrálo se velmi obtížné utkání proti silnému týmu Tango Brno, to všichni vědí. Soupeř má velmi dobrého kouče a my jsme ve středu velmi špatně bránili. Doufám, že další zápas této série bude lepší. Uvidíme.

Chtěl byste vyhrát i statistiky play off?

Ano, samozřejmě. (smích) Každý chce vyhrát individuální statistiky a dávat více a více branek. Důležité však je, abychom postoupili do semifinále, a pak se uvidí.

Pojďme odbočit k fotbalu. Momentálně hrajete okresní přebor za Jiskru Zruč nad Sázavou. Jak se to stalo?

Ani nevím, jak se přestup zrodil. Zkrátka nyní hraji fotbal ve Zruči, protože mám tady ty lidi rád a chtěl bych jim pomoct.

Co říkáte na spoluhráče a fotbal Zruče jako takový?

Zruč má velmi dobrý tým. Spoluhráči mě přivítali mile. V prvním jarním utkání jsme dokázali zvítězit dva-jedna. Soutěž má dobrou úroveň a doufám, že ji vyhrajeme.