Báječné vítězství zručských mladíků! Benago poprvé v sezoně udolalo Tango

Zruč nad Sázavou /FOTO, VIDEO/ – Čtvrtfinálová série Chance futsal ligy nebude tak jednoznačná, jak odborníci tipovali. Zručští futsalisté totiž dokázali ve druhém utkání série porazit na domácí palubovce favorizované Tango Brno 5:3. Po pátečním utkání je tak stav 1:1 na zápasy.

14.4.2012

2. čtvrtfinále play off Chance futsal ligy: Benago - Tango 5:3, 13. dubna 2012.Foto: Deník/ Michal Pavlík

FC Benago Zruč nad Sázavou – FC Tango Brno 5:3 (2:1)

Benago začalo utkání lépe. Lištván se uvolnil na pravé straně a vypálil těsně vedle. Podobně si vedl i Váňa po přihrávce Rodka. Ve 4. minutě se už domácí radovali: Brahimi vysunul Rodka a ten trefil bodlem šibenici - 1:0. I Brno se ukázalo, když Chadzidis dorážel z úhlu jen do tyče domácí brány. Následoval ho i Záruba, ten však střílel vedle.

Zápas gradoval a v 7. minutě nastřelil domácí Ježdík břevno.  Na další gól se čekalo do 13. minuty. Zručský Váňa v akci dva na jednoho přihrál Ježdíkovi a ten se nemýlil – 2:0. Tango se přeci jen v první půli dočkalo branky, když v 17. minutě nahrál z pravé strany Seidler před prázdnou bránu Kovacsovi – 2:1.

I druhý poločas začalo Benago skvěle. Rodek nejprve obešel dva hráče, ale jeho ránu skvěle chytil brněnský Kubíček. Následně měl šanci Váňa – vedle! Síť v brance Tanga se rozvlnila hned vzápětí: Váňa vybídl ke skórování před prázdnou bránou Brahimiho – 3:1. Obdržená branka opět nakopla Tango. Šanci Brůny vyrazil Mareš, jenže Belej pěknou přihrávkou našel Kovácse a znovu to bylo o gól – 3:2.

Benago pomalu přenechávalo iniciativu hry Tangu, ještě stihl ve 28. minutě zaměstnat Kubíčka Brahimi. Na druhé straně měl šanci Jos. Havel, ale Mareš vyrazil balon ramenem. Zručští se zatáhli a číhali na brejky. Jeden se jim povedl ve 34. minutě, kdy vybojoval míč Brahimi a poslal ho pod „klacek“ brněnské brány – 4:2.

Tango začalo hrát power play. A branky se dočkalo až dvě minuty před koncem. Seidlerovy přihrávky využil střelou do prázdné brány Záruba. Zdálo se, že za stavu 4:3, bude mít Tango drtivou převahu, jenže hned po rozehrávce nahrál domácí Lištván do gólové pozice Váňovi a ten zamířil přesně! 5:3 a Benago slavilo skalp druhého nejlepšího týmu ligy.

Branky a nahrávky: 4. Rodek (Brahimi), 13. Ježdík (Váňa), 22. Brahimi (Váňa), 34. Brahimi, 38. Váňa (Lištván) – 17. Kovács (Seidler), 23. Kovács (Belej), 38. Záruba (Seidler). Rozhodčí: Henych – Chládek. ŽK: Mareš - Záruba, Kovács. Diváci: 125. Benago Zruč: Klíma (21. Mareš) – Brahimi, Lištván, Rodek, Váňa – Kvíčala, T. Veselý, Ježdík, Hájek. Trenér Beni Simitči. Tango Brno: Kubíček – Kovács, Brůna, Cieslar, Jan Havel, Belej, Buršík, Záruba, Jos. Havel, Seidler, Chadzidis. (Bočánek) Trenér Marián Berky. Stav série: 1:1.

14.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize středočeské koalice pokročila, námluvy ANO s ČSSD už nejsou tajné

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Hejtmanka lákala pozornost ke středním Čechám. Ve Washingtonu

Debaty o penězích pro nemocnice může kdokoli sledovat i z domova

Střední Čechy – V úterý se sejdou zastupitelé Středočeského kraje. Jednat mají hlavně o plánu investic a o penězích pro krajské nemocnice. Jistě se zmíní i o aktuální krizi krajské koalice – k ráznému řešení však asi nepřistoupí.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Střední Čechy: Máme celkem 26 poslanců

Střední Čechy /INFOGRAFIKA/ - ANO ovládlo Středočeský kraj. Do poslanecké sněmovny se probojovalo 9 jejich poslanců.

Ano? Ano. I když všichni říkáme, že ne

Sociální sítě, ulice, hospody i obýváky jsou plné nechápavých komentářů. Jak mohl vyhrát Babiš? Okamura? Piráti? Co jsme to za lidi? Jenže tohle je svět kolem nás. Říká se tomu demokracie.