K. Hora - Kolín B 76:69

Basketbalisté Sokola Kutná Hora nastoupili k prvnímu mistrovskému utkání krajského přeboru se změnami v sestavě oproti minulé sezoně. Karel Forejt přestoupil do Bohemie Poděbrady, a dále bez Gottfrieda a Zlatohlávka. Naopak družstvo posílili Michal Vavák, který se po ročním působení v družstvu VŠZ Praha vrátil do mateřského klubu. Z druholigového Chomutova Sokolové získali podkošového hráče Říhovského a z BC Kolín Tomáše Kubíče.
Trenér domácích poslal na palubovku základní pětku ve složení Málek – Vavák – Aufrecht – Kocourek a Říhovský. Po opatrném začátku se začali prosazovat domácí, kteří zejména zásluhou Kocourka získali v první čtvrtině vedení 16:8. V této části platila na družstvo hostí osobní obrana.

Ve druhé čtvrtině se začali prosazovat agresivní hrou hosté, kteří snížili do poločasu náskok domácích na tříbodový rozdíl. V dalším průběhu utkání hosté dobrou střelbou zvláště Dvořáka dokázali do konce třetí čtvrtiny vyrovnat stav utkání na 49:49. V závěrečné čtvrtině hosté díky dvěma trojkámi Dvořáka šli do vedení. Domácí trenér si vyžádal oddechový čas a promluvil zejména k obraně.

Sokolové „šňůrou“ devíti bodů za sebou strhli vedení na svou stranu. Hosté začali hrát nečistě, což rozhodčí trestali a domácí úspěšnými trestnými hody získali rozhodující náskok a konečné vítězství.

Body K. Hory: Kocourek 21, Říhovský 16, Vavák 14, Málek 12, Aufrecht 9, Kubíče 4. Body Kolína B: Dvořák 18, Vokál 15, Holata 11, Svoboda 8 atd. Trestné hody: 34/24 – 12/4. Osobní chyby: 15 – 29. Trojky: Aufrecht, Kocourek, Říhovský, Vavák – 8. Čtvrtiny: 16:8, 15:20, 18:21, 27:20. Poločas: 31:28. Rozhodčí: Velda (M. Boleslav) – Fajfarz (Pečky).

Kolín B - K. Hora 61:78

V nedělní odvetě v Kolíně nastoupili Sokolové ve stejném složení jako v sobotu v Kutné Hoře. Od začátku Kutnohorští hráli zodpovědně, dodržovali taktické pokyny trenéra a pomalu získávali náskok, a to díky dobré práci podkošových hráčů Kocourka a Říhovského a střelbě ze střední vzdálenosti J. Aufrechta. Domácí byli velmi dobrým výkonem hostů zaskočeni a nedokázali zvrátit průběh utkání. Do poločasu získali Sokolové devatenáctibodové vedení, které ve druhé části taktickou hrou udržovali. Vítězství kutnohorských basketbalistů na horké kolínské palubovce bylo zcela zasloužené a pochvalu zaslouží celé družstvo včetně lavičky.

Body Kolína: Vokál 10, Holata 10, Dvořák 8, Svoboda 7 atd. Body K. Hory: Aufrecht 23, Kocourek 23, Říhovský 20, Kubíče 5, Vavák 4, Málek 2, Císař 1. Trestné hody: 26/14 – 29/23. Osobní chyby: 26 – 25. Trojky: 2 – Aufrecht 3, Kocourek. Čtvrtiny: 15:22, 12:24, 18:17, 16:15. Poločas: 27:46. Rozhodčí: Velda – Lébl.

Sestava K. Hory v obou zápasech: Aufrecht, Buriánek, Cí〜sař, Hušpauer, Kocourek, Kubíče, Málek, Pokorný, Prušinovský, Říhovský a Vavák.