A jeho svěřenci si v neděli doma počínali opravdu skvěle. Jasného vítěze základní části AŠ Mladá Boleslav vyprovodili pořádným výpraskem a vynutili si tak třetí střetnutí, které rozhodne o postupu do finále. Kdyby se ale hrálo podle loňského systému, Kutnohorští už by ve finále byli.

Mladá Boleslav - Kutná Hora 95:60

V Mladé Boleslavi si domácí vítězství pohlídali od prvních minut, když hosté se museli obejít bez Karla Forejta. Ten si plnil trenérské povinnosti v Sadské.

Body a sestava M. Boleslavi: Skřivánek 17, Procházka 14, Hlaváč 13, Matoušek 10, Bušek 9, Jenčík 8, Dědek 8, Štěpánek 7, Starec 7, Vodseďálek 2, Mladý. Body a sestava K. Hory: Málek 26, Gottfried 15, Aufrecht 10, Kocourek 8, Levý 1, Hušpauer, Buriánek, Kratochvíl. Osobní chyby: 18 - 21. Trestné hody: 16/7 - 8/5. Trojky: Skřivánek 3, Bušek 3, Procházka 2, Matoušek - Gottfried 3, Málek 2, Kocourek 2, Aufrecht. Čtvrtiny: 20:11, 28:14, 32:7, 15:28. Poločas: 48:25. Rozhodčí: Bukovský - Cidlina.

Kutná Hora - Mladá Boleslav 110:61

Kutnohorští začali ve velkém stylu a ve 2. min. vedli už 7:0. Hosté přitom neměli přesnou ruku a navíc chybovali v rozehře. Přesto pak uplatnili svou zkušenost a hráčskou kvalitu a v 5. min. košem Štěpánka se poprvé ujali vedení 9:11. Ovšem závěr první čtvrtiny vyšel lépe domácím, kteří si vybudovali slibný náskok 22:14. Ten navíc po první přestávce zvyšovali a Aufrecht první trojkou v 12. min. stanovil stav na 32:16. Hráči Kutné Hory dobře pracovali pod oběma koši a těžili z brejků rychlonohých Gottfrieda a Málka. Do druhého poločasu tak šli s dvacetibodovým náskokem.

Pokud Mladoboleslavští pomýšleli na zvrat ve vývoji utkání, musel je začátek druhé půle zmrazit. Druhé dějství začal Aufrecht úspěšným trojkovým pokusem a domácí pak dále navyšovali skóre a po třetí čtvrtině bylo o vítězství prakticky rozhodnuto. Poslední část utkání už Kutnohorští dohrávali v exhibičním tempu, zápas si užívali, stejně jako diváci na tribuně, kteří je odměňovali potleskem za výborně sehrané akce. Hosty, kteří jasně vyhráli základní část, pasovali do role komparsu a hodně jim nahlodali sebevědomí.

„Kvůli tomu basket hrajeme,“ usmíval se nad nedělním výkonem trenér Kutné Hory Aleš Dorazil a pokračoval v hodnocení víkendových utkání: „Do Mladé Boleslavi jsme jeli bez Forejta a Pokorného a mohli jsme jen překvapit. Ale nemám rád takové řeči, že nejde o nic. Vždycky o něco jde: O vítězství, o Kutnou Horu. Diváci si dnes přišli na své, my jsme předvedli řadu pěkných akcí. Klobouk dolů, kluci se dnes do zápasu opřeli a chtěli hrát.“
Kdyby se hrálo loňským systémem, ve kterém v případě rovnosti bodů ze dvou utkání rozhodovalo skóre, mohla se Kutná Hora radovat z postupu do finále. „Nedá se nic dělat,“ krčil rameny Aleš Dorazil a navázal: „Nejde o život, je to jen basket, ale uvidíme. V Mladé Boleslavi je větší hřiště, uvidíme, jak se s tím popereme.“ Ke třetímu zápasu Kutná Hora s největší pravděpodobností odjede opět bez Karla Forejta. „Šance je vždycky,“ zdůraznil nakonec kouč.

Body a sestava K. Hory: Málek 29, Kocourek 27, Aufrecht 24, Gottfried 16, Forejt 4, Pokorný 3, Buriánek 3, Hušpauer 2, Levý 2, Kratochvíl. Body a sestava M. Boleslavi: Skřivánek 22, Jenčík 8, Procházka 7, Štěpánek 6, Petříček 5, Dědek 3, Bušek 3, Starec 3, Jenčík 2, Vodseďálek 2, Matoušek, Hlaváč. Osobní chyby: 19 - 24. Trestné hody: 18/6 - 15/7. Trojky: Aufrecht 4, Gotfried 2, Málek, Pokorný - Skřivánek, Bušek. Čtvrtiny: 22:14, 28:16, 25:13, 35:18. Poločas: 50:30. Diváků: 50. Rozhodčí: Benda - Matějček.