Máte před sebou první sezonu ve funkci hlavního trenéra u družstva mužů „A“ BC Kolín v Mattoni NBL. Co to pro vás znamená?
Určitě je to velká výzva a zodpovědnost. Když jsem tuto nabídku od prezidenta klubu dostal, velice dlouho jsem zvažoval, zda ji přijmout. Rozhodl jsem se a udělám vše pro to, abych obstál já, ale hlavně, aby obstál tým, i když vím, že to nebude zrovna jednoduché.

S jakým cílem půjdete do sezony?
Mým cílem je předvádět s týmem takový basketbal, na který se přijdou kolínští diváci rádi podívat a podpořit nás. Cílem BC Kolín je, jak jsem již uvedl, obstát. Což znamená, že bychom chtěli hrát někde kolem 8.místa.

Jako svého asistenta jste si vybral Filipa Scholze. Proč zrovna jeho?
Znám ho ze studia trenérské školy. Vím, že se zajímá o nové trendy v basketbalu a v řadě věcí týkajících se basketu máme podobné názory.
Novými tvářemi v týmu jsou Jiří Vorlíček z Opavy a Michael Dostál z Ostravy. Z jakého důvodu jste se rozhodl pro tyto dva hráče?
Oba zmínění hráči by pro nás měli být opravdovými posilami. Jiřího Vorlíčka jsem viděl v několika utkáních a téměř vždy se mi líbil. I proti nám ve finále II. ligy mě přesvědčil, určitě patřil mezi nejlepší hráče série. Michal Dostál hrál ligu v Ostravě a patřil tam k hráčům, kteří pravidelně zasahovali do utkání. Je to dynamické, vysoké křídlo, které nám v týmu chybělo.

Již dříve jste uváděl, že do týmu přijdou i kolínští odchovanci. O koho konkrétně se jedná?
V této chvíli byli do týmu přeřazeni dva naši odchovanci a věřím, že tuto svou šanci vezmou vážně a budou se snažit vytěžit z ní co nejvíce. Jedním je Honza Tlučhoř, veliký bojovník, fyzicky velice zdatný a poctivý kluk. Za poslední dva roky udělal ohromný výkonnostní skok a má potenciál se ještě zlepšovat. Dalším je Martin Koubek, rozehrávač, který se od spoluhráčů může hodně naučit a jednou to Kolínu vrátit.

Bude kádr ještě posílen? Jestli ano, na kterých postech?
Další posílení týmu určitě v plánu je a to na pozici 3 a 5. Hráče vytypované máme a teď probíhají jednání o podmínkách jejich angažování.

Kdy a jak začnete letní přípravu?
Příprava začne 8. srpna tak asi jako všude, nabíráním kondice. V sobotu 11. srpna sehrajeme přípravné utkání s Americkým univerzitním týmem a v pondělí 13. srpna odjedeme na kondiční soustředění.

Čemu se na tomto soustředění budete věnovat?
Týdenní soustředění se bude konat na horách a jak jsem uvedl, půjde hlavně o kondiční přípravu. I když se tam hráči podívají i do tělocvičny.

Jak bude příprava pokračovat?
Příprava bude pokračovat v domácích podmínkách, přestože bude částečně ovlivněna úpravami haly, které je nutné provést do začátku soutěže. Předsezonní turnaj v Kolíně zřejmě z těchto důvodů pořádat nebudeme. Přesné termíny přípravných utkání a turnajů zatím ještě nevíme. Domluvený je turnaj v Trutnově. Jednáme o utkáních s Němci a Japonci, o turnaji v Ústí nad Labem a dalších přátelských zápasech, například s Pardubicemi.