Honzo, po sedmi zápasech ve druhé lize máte čtyři výhry. To je velmi pozitivní, souhlasíte?

Souhlas. Kdyby mi tohle někdo řekl před začátkem sezony, odpověděl bych mu, aby si sundal „růžové brýle". My jsme totiž nezačali zrovna ideálně. Los nás hned na začátku sezony poslal ke čtyřem venkovním utkáním v řadě, ke kterým jsme nemohli nastoupit v ideální sestavě - pracovní povinnosti, zranění, apod. Nakonec jsme byli rádi, že jsme z nich vydřeli alespoň jednu výhru. Faktem ale je, že jsme to klidně mohli mít i šest výher ku jedné porážce, neboť ty dvě prohry byly poměrně těsné a krom faktu, že jsme nebyli v plné síle, je připisuji jisté nervozitě. Přece jenom šlo o první a druhé utkání ve druhé lize, a tak nějak jsme nevěděli, co nás vlastně čeká. Těší mě, že doma zatím držíme neporazitelnost a především, že na hřišti předvádíme týmový bojovný výkon.

Jak moc jste posílili kádr? Kdo nový hraje za Sokol?

Jádro týmu zůstalo stejné. Podařilo se nám domluvit s Kubou Němečkem, který ještě loni oblékal dres prvoligového Liberce. Kuba hraje na křídle, měří zhruba dva metry a je výborným střelcem z dlouhé vzdálenosti. Nejnovější akvizicí je maďarský hráč Bence Buszaki, který k nám přestoupil z GBA (Get Better Academy – bývalá BA Sparta Praha), neboť se potřebuje vyhrát. Bence je dalším křídelníkem do naší sbírky. Je to rychlý obratný hráč, s dobrou střelbou i nájezdem do koše. Líbí se mi také, jak vnímá hru. Překvapil mě i několika parádními přihrávkami. Musí se ještě trošku rozkoukat a poznat nás herně. Do týmu se po dvou sezonách vrátil také Martin Císař, který hraje na pozici středního rozehrávače.

Koukal jsem, že máte i nové dresy. Pomohlo i to?

Nové dresy jsou parádní, myslím, že se povedly. V těch předchozích jsme odehráli odhadem dvanáct až třináct sezon, což je úctyhodná dávka, a taky se to na nich podepsalo. Je to pro nás sezóna změn, nová soutěž, nové dresy, nová hala.

Někdo říká, že druhá liga se svou úrovní podobá krajskému přeboru. Je to pravda?

To se těžko hodnotí, záleží, s jakým krajským přeborem ji budeme porovnávat – jestli s tím současným, nebo s tím před devíti až dvanácti sezónami. Ze všech stran slyším, jak je letošní KP nejslabší za poslední roky. Oproti kraji je liga každopádně rychlejší, liší se i somatotyp hráčů, ti jsou vyšší a robustnější, ale hlavně mají týmy osm až devět vyrovnaných hráčů, to se s krajskými družstvy nedá srovnávat.

Jak jste se aklimatizovali v nové tělocvičně pro domácí utkání ve Voršilkách? Zvykali jste si dlouho na větší hřiště?

Jakmile jsme postoupili, bylo jasné, že v naší staré Sokolovně se druhá liga hrát nemůže, ta měla výjimku i na krajský přebor. Hledání vhodné tělocvičny nebylo vůbec jednoduché. Ale v „Biosce u Voršilek" jsme našli adekvátní náhradu a zatím nám tamější útočiště basketbalově svědčí. A co se týče aklimatizace, ta stále ještě probíhá. My jsme v nové hale odehráli zatím jen pět utkání a absolvovali asi třináct tréninků. (smích) Jsou tam pěkné nové koše, které mají specifický odraz jak od desky, tak od obroučky. A větší hřiště? To nám vyhovuje, na to jsme přivyknuli rychle.

Vy osobně jste basketbalově vyrostl na kutnohorském „Sokoláku" i v tamní Sokolovně. Nechybí vám nyní ta tělocvična?

Naše stará Sokolovna byla super. Já jsem tam hrál každou sezonu v kuse od svých asi dvanácti let. Je to škoda, že parametrově nevyhovuje. My ji samozřejmě stále využíváme pro úterní a čtvrteční tréninky, takže chybí, ale z basketbalového života nám nezmizela.

Zpět k soutěži. Naposledy jste do té doby porazili vedoucí Chrudim. Na co Kutná Hora letos má ve druhé lize má?

Předsezonní cíl byl jasný, udržet se v soutěži. Vzhledem k průběhu, naší sestavě a výkonům, které v poslední době předvádíme, pomalu začínáme „šilhat" na vyšší příčky tabulky.

Jakým stylem se hraje závěr soutěže? Můžeme se těšit na play off?

Do play off postupují družstva, které se po základní části umístí na 1. a 2. místě (a tam to bude našlapané). V tuhle chvíli je to ještě moc daleko. Napoví až další průběh soutěže.

Pomohl vám někdo po postupu do druhé ligy i po finanční stránce?

Do toho já moc nevidím, hlavně asi město. Nicméně vedení našeho oddílu udělalo kus práce. Bylo třeba zajistit soutěž po finanční stránce, domluvit a vybavit tělocvičnu a další administrativní úkony před i v průběhu sezony. Naše díky patří především panu Aufrechtovi, prezidentovi basketbalového oddílu, který je příkladným patriotem kutnohorského basketbalu.

Soutěž je v plném proudu a o víkendu odehrajete opět dva domácí zápasy. Na co byste fanoušky pozval před zápasy s Radotínem (sobota 14:15) a Vyšehradem (neděle 10:30)?

O víkendu si na nás brousí zuby dva pražské celky, zejména Radotín se netají ambicemi postoupit do play off. My budeme v plné síle a určitě jim nic nedarujeme, hrajeme doma a chceme vyhrát a udržet si domácí neporazitelnost. Uvidíme, třeba u nás „padne" další favorit. (smích) A vy můžete být u toho!