Mladá Boleslav přijela s kompletním kádrem a měla jasnou výškovou i váhovou převahu. Úvod zápasu byl vyrovnaný. Mladá Boleslav se jako favorit dostala do vedení v polovině první čtvrtiny po trojkách Matouška a Procházky 6:12. Rozdíl ve skóre se ale nijak dramaticky nezvyšoval. Kutnohorský Sokol držel krok, i když k zoufalé střelbě trestných hodů se přidala i zoufalá procentuální úspěšnost střelby z pole.

Po poločase vyrukovali domácí se zónovou obranou a tou se jim podařilo eliminovat zakončování hostujících hráčů, zejména pivotů. Kocourek pak snižoval trojkou v poslední minutě třetí hrací části dokonce na rozdíl jediného koše.

Kutnohorští ale nezachytili nástup soupeře v úvodu poslední části, dvě trojky znamenaly na ukazateli skóre stav 45:55 a to prakticky rozhodlo o výsledku zápasu.

„Zápas s Mladou Boleslaví byl jeden z nejhorších, které vůbec pamatuji. Ani ne tak po herní stránce, ale hlavně po té střelecké. Kluci hráli sice plynule, uvolňovali se, dostávali se do šancí, ale neproměňovali je. Naopak soupeři tam spadlo úplně všechno," řekl k duelu s Mladou Boleslaví trenér basketbalistů Kutné Hory Petr Kratochvíl.

Změna taktiky v duelu s Mělníkem zabrala

Ve druhém víkendovém utkání se střetla Kutná Hora s Mělníkem, který prohrál den před zápasem s Kutnou Horou v Kolíně pouze o bod. Kutnohorští věřili v první domácí výhru a hned od začátku si šli za svým.

Trenér Petr Kratochvíl mohl z lavičky vyslat do hry pouze jednoho hráče, proto naordinoval svým svěřencům opět zónovou hru. První minuty se Kutné Hoře dařilo. Vycházely kombinace, pod košem vládl Kocourek a prosazovali se všichni hráči domácích. Od čtvrté minuty první části začal Mělník více kombinovat a Sokol v obraně nestíhal. Kutná Hora se ale začala vracet do hry a těžila hlavně z jedné věci, a to, že její hráči posílali míče pod koš na Kocourka, který několikrát nekompromisně zakončil smečí. Sokol z rozjetého vlaku nevystoupil ani v druhé hrací části, po dvou slepených trojkách Gottfrieda vedl dvouciferným rozdílem. Ve třetí čtvrtině se hrál vyrovnaný basketbal. K trháku nasadila Kutná Hora v poslední části, kdy to bylo po střelách Prušinovského a Vaváka už o patnáct bodů. Mělničtí sice kontrovali dvěma trojkami, ale v důležitých momentech se trefoval Kocourek. I v šesti hráčích si Sokol zapsal druhou výhru v soutěži.

„Se zápasem s Mělníkem jsem velmi spokojen. Líbilo se mi hlavně to, že jsme si něco řekli a kluci se to snažili dodržovat. Řekli jsme si nejprve, že budeme střílet z každé volné pozice, když se to nedařilo, změnili jsme taktiku a hráči změnu hned akceptovali," chválil Petr Kratochvíl a pokračoval: „Změna strategie nám pomohla a hra se úplně obrátila. Ve chvíli, kdy jsme otočili skóre, tak už jsme zápas nepustili a dovedli ho do vítězného konce."

Po herní stránce se kutnohorským basketbalistů dařilo, černou kaňkou byla střelba. „Když se podívám celkově na ty dva zápasy, tak s Mladou Boleslaví se nám v poslední době moc nedaří. Věřím ale tomu, že kdybychom z padesáti procent proměnili své možnosti, tak jsme bojovali alespoň o remízu. Na konci nám soupeř bohužel utekl a s naší střelbou už se s tím nedalo nic dělat. Celkově byla o víkendu naše hra dobrá a jsem spokojen. Hráli jsme to, co jsme chtěli, bohužel nás zklamala střelba," doplnil trenér kutnohorských basketbalistů.

Otázkou zůstává doplnění hráčského kádru dorostenci, na větších palubovkách a proti výškově disponovaným soupeřům to bude mít Sokol velmi těžké.

SOKOL KUTNÁ HORA - AŠ MLADÁ BOLESLAV 55:69 ( 14:17, 26:34, 45:49)Sestava a body Kutné Hory: Kocourek 15, Málek 11, Haviar 10, Gottfried 9, Vavák 4, Buriánek 4, Prušinovský3. Trenér Petr Kratochvíl.
SOKOL KUTNÁ HORA BK R&J BC MĚLNÍK 71:58 ( 22:20, 37:32, 55:44)
Sestava a body Kutné Hory: Kocourek 27, Gottfried, Málek a Prušinovský 12, Vavák 8. Trenér Petr Kratochvíl.