V kompletním složení na rozehrávce i pod košem nezačala Kutná Hora dobře, Nymburk dal dva jednoduché koše, pak se ale trefil Haviar a začalo být lépe i s prosazováním se Kocourka. V zónové obraně měli domácí poměrně hodně prostoru a v první čtvrtině toho plně využívali. Ve druhé části začal bodovat Říhovský a právě on v polovině této doby vyrovnal a i poslal Sokol do vedení. Hrál se tvrdý agresivní basketbal, zároveň se ale i kupily chyby na obou stranách. Konec poločasu vyšel lépe hostům, ale rozhodnuto zdaleka nebylo.

Ve třetí hrací části dal Sokol jen devět bodů a domácí se dotáhli. V poslední čtvrtině se skóre přelévalo ze strany na stranu, v 5. minutě Haviar vyrovnával svou další trojkou na 52:52, poté se ukázal domácí střelec Holík, na druhé straně zase tříbodovou akcí Kocourek. Když domácí vedli o dva body a ještě k tomu házel nymburský Zálesák 18 vteřin před koncem základní hrací doby dvě šestky, vypadalo to se Sokolem bledě. Jenže domácí hráč minul a Kutnohorští měli osud zápasu ve svých rukou. Trojka na vítězství nebo dvojka na remízu a do prodloužení. Poslední střela zápasu ale minula těsně cíl a bohužel pro Sokol poslala do semifinále play off domácí basketbalisty.

Svěřenci trenéra Petra Kratochvíla opět končí v prvním kole vyřazovacích bojů, celkově se umístili na pátém místě.

BC REAL RÉMA - KUTNÁ HORA 59:57 (19:14, 27:33, 42:42)Body Kutné Hory: Haviar 15 (4 trojky), Kocourek 15 (1), Říhovský 14, Prušinovský 8, Gottfried 5 (1), Málek 2.

Michal Vavák