Zápas proti Královu Dvoru, resp. Berounu naznačil basketbal a styl Sokola do dalších zápasů. Bojovnost, bojovnost, bojovnost. Kutnohorští nastoupili s jedním klasickým pivotem Kocourkem, dále s Vavákem, Prušinovským, Haviarem a Málkem a s pouhými dvěma hráči na střídání. Fyzicky disponovaní hráči domácích vedli jen prvním košem, pak převzal otěže zápasu Sokol a diváci v domácí hale byli v šoku. Jejich miláčci nedali do 10. minuty první části ani koš, zatímco hosté byli téměř stoprocentní. Vycházely útočné kombinace, dařila se střelba a Sokol těžil ze ztrát domácího celku.

Kutnohorským basketbalistům patřila i druhá čtvrtina, na jejím konci se hlavně pod košem začali prosazovat dvoumetroví hráči Králova Dvoru, ale rozdíl ve skóre byl stále dvouciferný pro Sokol. Po poločase živily naděje na první vítězství Kutné Hory zejména Haviarovy trojky. Poslední čtvrtina přinesla drama, trenér Petr Kratochvíl si musel vystačit téměř po celou dobu zápasu se základní pětkou – začaly ubývat síly a kupit se problémy s fauly. Domácí nebezpečně dotahovali a v 8. minutě dokonce vedli 58:57. Ale zbývající minuty a vteřiny zápasu Sokol zvládl. Výtečně bránil a po faulech hostů se mu (i když jen s 50% úspěšností) dařilo proměňovat trestné hody.
Kutnohorští basketbalisté si tak odvezli první vítězství po bojovném výkonu celého mužstva.

BK Králův Dvůr – Sokol Kutná Hora 58:65 (8:18,25:34,37:51)Body Kutné Hory: Haviar 26 (4), Kocourek a Vavák (1) po 11, Málek 9, Prušinovský 8.

I v neděli předvedl Sokol bojovný výkon, kterým nebyl daleko od překvapení, a téměř dokázal vyhrát i proti bývalému druholigovému Berounu. Chyběl střelec Haviar, ale i bez něj si Kutnohorští zaslouží pochvalu za předvedenou hru. Snad jen v první čtvrtině hosté tápali a snažili se aklimatizovat na rychlejší a dynamičtější basketbal než v sobotu. Od druhé čtvrtiny Sokol přešel na zónovou obranu a dodržováním taktiky, bojovností, obětavostí a snad i basketbalovou chytrostí ukrajoval z náskoku a blížil se na dostřel. Domácí v plném složení určitě nepotvrzovali úlohu favorita. Kutnohorští se několikrát dostali na rozdíl jediného koše, ale zlomit vývoj utkání ve svůj prospěch se nakonec nepodařilo.

Trenér Petr Kratochvíl byl s výkonem všech hráčů ale nadmíru spokojen: „V sobotu to byl vlastně první mistrovský zápas, odehráli jsme ho prakticky bez střídání a kluci to zvládli. Bojovali, to byla cesta k vítězství. V neděli to bylo těžké, domácí sestoupili z druhé ligy, ale my jsme neměli k výhře daleko. Dařila se střelba, hráli jsme chytře, obětavě, utkání se muselo líbit. Vždyť Kolín tady v sobotu prohrál o dvacet."

BK Beroun – Sokol Kutná Hora 82:76 (25:16,44:39,61:58)Body Kutné Hory: Kocourek 21, Prušinovský 20 (1), Málek 14, Vavák 11 (1), Buriánek 8, Hobza 2.

Michal Vavák