SKP Olympia Kutná Hora B – RFK Pohoda Praha 6:4 (0:0, 3:2, 3:2)

První třetina byla ze strany Kutné Hory velmi nepovedená. Nedostatečným pohybem nedokázala soupeře přečíslovat ani si vynutit nějaký stálý tlak na jeho polovině. Několik šancí musel vychytat výborný Jetleb. To se mírně změnilo po přestávce po důrazné domluvě kapitána Blahníka. Na otevření skóre Dusem zareagovala Pohoda vyrovnáním hned za minutu. Poté byl vyloučen bek Dušek za svůj oblíbený hokejový bodyček. V přesilové hře soupeře se paradoxně otevřel prostor pro Olympii a souhru z áčka zakončil Dus. Otevřená hra v oslabení se Kutné Hoře nevyplatila a vzápětí inkasovala. Do poslední části však šla s jednobrankovým vedením, když se ujal pokus z dálky Reithara. Po brankách Kruliše a Duse hned z kraje třetiny přišel na florbalky hráčů Olympie klid a Ti nechali více hrát pražský celek. Ten sice snížil, ale tříbrankový náskok vrátil kutnohorským Blahník. Po oddechovém čase Pohody ještě v závěru kosmeticky upravil její bek skóre nahozením míčku z vlastní poloviny až do branky Jetleba, který měl několikanásobně zakrytý výhled. Béčku Olympie se tak podařilo porazit tohoto soupeře i podruhé za sebou.

Branky a nahrávky Kutné Hory: 13. Dus (Dušek), 20. Dus (Reithar), 24. Reithar (Pilař), 26. Kruliš, 28. Dus (Reithar), 30. Blahník (Kruliš).

FBC Vokovický Šavle – SKP Olympia Kutná Hora B 1:12 (0:2, 1:6, 0:4)

V zápase proti Vokovickým Šavlím šlo o to co nejdřív vstřelit nějaké branky a otupit houževnatost soupeře, který měl od začátku problémy v obraně. To se Kutné Hoře podařilo až v průběhu druhé třetiny, kdy se konečně chytil střelec Pilař, který se trefil v celém zápase hned pětkrát. Gólově mu sekundoval svými čtyřmi brankami ještě Dus. Pět branek připravil pro spoluhráče kapitán Blahník a ještě dvě trefy přidal. Šavle celý zápas ulehčovaly Olympii přechod do útoku svou neustále otevřenou hrou. Se stejným soupeřem se Kutná Hora utká hned v prvním zápase na dalším turnaji.

Branky a nahrávky Kutné Hory: 1. Dus (Blahník), 12. Pilař, 15. Pilař (Blahník), 18. Dus (Blahník), 20. Pilař (Kruliš), 21. Pilař (Reithar), 21. Dus (Blahník), 23. Pilař (Dus), 26. Reithar (Blahník), 28. Blahník (Dus), 30. Dus (Netolický), 33. Blahník (Dus). Sestava: Jetleb – Dojčiak, Dušek, Reithar – Pilař, Blahník, Netolický, Kruliš, Dus.

Jan Dojčiak