Pro děti do 10 let připravili organizátoři také dětský závod od kostela sv. Jakuba k chrámu sv. Barbory a zpět. Novinkou letošního ročníku je možnost zapsat se do kategorie „Speciál pro běžce neběžce" v délce trati 3,5 km.

První ročník běžeckého závodu uspořádala Římskokatolická farnost – arciděkanství Kutná Hora v roce 2016 na podporu veřejné sbírky Zvon pro Jakuba. Odtud také pochází název závodu, Běh pro Zvon. Druhý ročník běhu již nový zvon Jakub Maria doprovodil závodníky svým hlasem z věže kostela sv. Jakuba. Při třetím ročníku byl závod věnovaný stému výročí založení naší republiky s názvem Běh pro republiku.

Letošní čtvrtý ročník je věnován svobodě a závodníci poběží k oslavě 30. výročí svobody v naší zemi. Uvědomujeme si, že o svobodu je stále potřeba bojovat a vytrvale usilovat. Běžecký závod je symbolem tohoto úsilí a také jeho oslavou. Každý běžec si může najít svou dimenzi svobody, na kterou se bude při běhu soustředit.

Běh pro zvon připomene  30. výročí svobody.Jak bude letošní ročník Běhu pro zvon probíhat? „Podle plánovaného harmonogramu bude od 13 hodin otevřena prezence závodníků, ve 14 hodin odstartují první běžci. V 15.10 hodin začne prezence pro dětský závod, který odstartuje v 15.30 hodin. Po 16. hodině by měli být známi vítězové všech kategorií," přiblížila Julie Němcová provozní a ekonomický správce Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora.

„Farnost zajišťuje pro účastníky běhu lehké občerstvení. Zázemí pro závodníky bude již tradičně v budově arciděkanství. Případný výtěžek z letošního Běhu pro zvon je určen na opravu svatobarborských zvonů. Doufáme a těšíme se, že se s vámi i letos potkáme na startu," doplnila Julie Němcová. 

Podrobné propozice závodu najdete na webu khfarnost.cz/aktivity, kde je také možná online registrace až do pátku 11. října. Běžci se mohou také registrovat na místě v den závodu.

Běh pro zvon 2019
termín: neděle 20. 10. 2019
místo startu a cíle: Jakubská 1, Kutná Hora 284 01 (u kostela sv. Jakuba)

Harmonogram
13:00 - začátek prezence závodníků na trasy 3,5 km a 10 km
13:30 - uzavření prezence závodníků na místě
13:50 - konec prezence závodníků na trasy 3,5 km a 10 km
14:00 - start závodu na 3,5 km (první lajna)
14:10 - start závodu na 10 km
15:10 - prezence závodníků na dětský závod
15:30 - dětský závod
16:10 - předběžný čas slavnostního vyhlášení vítězů