Pro děti do 10 let připravili organizátoři také dětský závod od kostela sv. Jakuba k chrámu sv. Barbory a zpět. Novinkou letošního ročníku je možnost zapsat se do kategorie „Speciál pro běžce neběžce" v délce trati 3,5 km.

První ročník běžeckého závodu uspořádala Římskokatolická farnost – arciděkanství Kutná Hora v roce 2016 na podporu veřejné sbírky Zvon pro Jakuba. Odtud také pochází název závodu, Běh pro Zvon. Druhý ročník běhu již nový zvon Jakub Maria doprovodil závodníky svým hlasem z věže kostela sv. Jakuba. Při třetím ročníku byl závod věnovaný stému výročí založení naší republiky s názvem Běh pro republiku.

Letošní čtvrtý ročník je věnován svobodě a závodníci poběží k oslavě 30. výročí svobody v naší zemi. Uvědomujeme si, že o svobodu je stále potřeba bojovat a vytrvale usilovat. Běžecký závod je symbolem tohoto úsilí a také jeho oslavou. Každý běžec si může najít svou dimenzi svobody, na kterou se bude při běhu soustředit.

close Běh pro zvon připomene  30. výročí svobody. info Zdroj: Římskokatolická farnost Kutná Hora zoom_in Jak bude letošní ročník Běhu pro zvon probíhat? „Podle plánovaného harmonogramu bude od 13 hodin otevřena prezence závodníků, ve 14 hodin odstartují první běžci. V 15.10 hodin začne prezence pro dětský závod, který odstartuje v 15.30 hodin. Po 16. hodině by měli být známi vítězové všech kategorií," přiblížila Julie Němcová provozní a ekonomický správce Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora.

„Farnost zajišťuje pro účastníky běhu lehké občerstvení. Zázemí pro závodníky bude již tradičně v budově arciděkanství. Případný výtěžek z letošního Běhu pro zvon je určen na opravu svatobarborských zvonů. Doufáme a těšíme se, že se s vámi i letos potkáme na startu," doplnila Julie Němcová. 

Podrobné propozice závodu najdete na webu khfarnost.cz/aktivity, kde je také možná online registrace až do pátku 11. října. Běžci se mohou také registrovat na místě v den závodu.

Běh pro zvon 2019
termín: neděle 20. 10. 2019
místo startu a cíle: Jakubská 1, Kutná Hora 284 01 (u kostela sv. Jakuba)

Harmonogram
13:00 - začátek prezence závodníků na trasy 3,5 km a 10 km
13:30 - uzavření prezence závodníků na místě
13:50 - konec prezence závodníků na trasy 3,5 km a 10 km
14:00 - start závodu na 3,5 km (první lajna)
14:10 - start závodu na 10 km
15:10 - prezence závodníků na dětský závod
15:30 - dětský závod
16:10 - předběžný čas slavnostního vyhlášení vítězů