Benago Zruč – Nejzbach Vysoké Mýto 7:6 (3:3)

Od začátku zápasu zvolil Nejzbach taktiku s vysokými balóny na vysokého Michalce a Mareš měl spousty práce na hranici pokutového území.

Do vedení ale šlo Benago. Ve 3. minutě nakopával dlouhý balon Filinger na Váňu a Münzberger poslal hlavou míč do vlastní sítě – 1:0. Vyrovnat mohl Semerád, ale Mareš jeho střelu zpoza vápna vyrazil. Na druhé straně předvedl parádní sólo Angellot, jenže nastřelil tyč Gerčákovy brány.

Sedmou až desátou minutu by Benago nejraději vymazalo. Nejzbach se dostal do tříbrankového vedení 3:1. Ovšem hned vzápětí rychle rozehrál aut Angellot a Amrani pohotově „uklidil“ balon do sítě. Benago opět bylo lepší. Brahimi nastřelil břevno, Filinger šel sám na bránu, ale i přesto, že byl faulován, zakončil vedle. V 19. minutě dokonce dal Angellot gól, ale ten nebyl uznán pro hraní rukou. Před přestávkou se Benago přeci jen dočkalo vyrovnání. Po Amraniho rohu si srazil míč do vlastní sítě Formánek.

Ve druhé půli chtěli domácí soupeře zlomit, ale to se jim zkomplikovalo, když dlouhý pas Formánka zužitkoval na zadní tyči číhající Zdražil – 3:4. A opět přišly šance Benaga: Angellot neproměnil tisíciprocentní šanci, Filinger zase nastřelil tyč po signálu s Amranim. Ve 26. minutě podržel domácí Mareš, na kterého nevyzrál Dostál.

O minutu později ale Zručští převedli parádní akci. Nastřelený balon Amranim poslal pohotově do brány Brahimi. Srovnáno. V té samé minutě ukázal své umění při trestném kopu Filinger. Našel snad jedinou skulinu v bráně a tu trefil – 5:4.

Emoce po nepřesných výrocích sudích, kteří byli pod palbou celý zápas, vygradovaly ve 30. minutě. Po skrumáži dostal míč do domácí branky Dostál, jenže domácí trenér Simitči se domáhal odpískání útočného faulu tak vehementně, až byl vykázán na tribunu.

Za stavu 5:5 byl navíc vyloučen za faul loktem domácí Filinger a co horší, Nejzbach zahrával „desítku“, kterou Formánek s přehledem proměnil – 5:6. Domácí se cítili ukřivděni a to je ještě více semklo. Vynutili si také šestý faul a dlouhou penaltou srovnal na 6:6 Angellot.

Za tohoto stavu předvedl domácí trenér, byť na tribuně, odvážný kousek. Rozhodl se hrát power play. A vyplatilo se. Ve 38. minutě si naběhl na přihrávku Aga Simitči Rodek a zápas rozhodl. V závěrečných minutách podržel Benago Mareš i konstrukce jeho branky.

Branky a nahrávky: 3. vlastní Münzberger, 11. Amrani (Angellot), 19. vlastní Formánek, 27. Brahimi (Amrani), 27. Filinger, 34. Angellot, 37. Rodek (A. Simitči) – 7. Münzberger (Novotný), 9. Jiráský (L. Gerčák), 10. vlastní Rodek, 22. Zdražil (Formánek), 30. Dostál (Michalec), 31. pok. kop Formánek. Rozhodčí: Černý, Krupa, Vaněk. ŽK: Amrani, Mareš - Novotný, Formánek, Münzberger. ČK: 31. Filinger (B). Diváci: 84.

Benago Zruč: Klíma – A. Simitči, Rodek, Lištván, Angellot, Váňa, Brahimi, Amrani, Filinger. (Mareš) Trenér Beni Simitči. Vysoké Mýto: L. Gerčák – Formánek, Brychta, Zdražil, Michalec, Jiráský, Forgáč, Semerád, Dostál, Novotný, Münzberger. (Morong) Trenér Roman Páral.