K dohodě klubů a i Benaga s osmadvacetiletým hráčem došlo již před několika týdny. "Jde o hotování pro celou další sezónu, kdy bude hrát Kladno ve 2. lize," řekl nám president zručského týmu Beni Simitči. "Jednání byla ze strany kladenského týmu velmi vstřícná, za což jim děkuji."

David Müller v uplynulé sezóně nastřílel v 18 zápasech, v nichž nastoupil, stejný počet branek a připsal si i sedm asistencí, přesto jeho tým obsadil předposlední příčku a po loňském zisku bronzových medailí 1. ligu opouští. Před rokem Müller dokonce nakoukl do reprezentace, s níž se zúčastnil mezinárodního turnaje Grand Prix v Brazílii.

Benago původně zamýšlelo představit posilu na tiskové konferenci před jedním ze čtvrtfinálových utkání, ale nakonec z toho sešlo, Davida Müllera tedy představuje jako nového hráče až nyní. "Dejviho jsem si vybral už loni, ale bohužel to tehdy nedopadlo, protože chtěl dodržet své slovo, které dal Kladnu, že vydrží ještě sezónu," řekl nám Beni Simitči. "Na mém seznamu posil byl jako číslo 1, protože je to typ přesně pro Benago, stejná krevní skupina, velký srdcař, bojovník, týmový hráč a super kluk. Když k tomu připočtu, že je jedním z nejofenzivnějšich beků v lize, pak není co dodat."

Podle Simitčiho by příchod do Benaga mohl být přínosný i pro samotného hráče. "Myslím si, že u nás povyroste ještě víc a díky kvalitním výkonům se vrátí do reprezentace. A na oplátku dostane i Benago ještě výše než jsme nyní, kdy jsme získali bronzové medaile," říká klubový president.

Protože Bengo je na poli přestupů každoročně poměrně dost aktivní dá se očekávat, že nepůjde o poslední posilu. Žádná konkrétní jména však zatím nepadla. "Nebylo by důstojné nové posily oznamovat teď, když ještě běží play-off, ale přijdou, kromě Caia a Müllera, ještě další 2-3 hráči. Trenéři budu konečně mít opravdu z čeho vybírat, protože bychom nemohli přemýšlet o finále, nebo dokonce o titulu."

Zdroj: www.efutsal.cz