Oba celky do soutěže vstoupily ve zcela jiných pozicích. Zatímco tým FC Benago v posledním ročníku získalo stříbrné medaile a ve finále i potrápil Chrudim. Třinecký celek postoupil do nejvyšší soutěže z druhé příčky II. ligy Východ a je tedy v soutěži nováčkem.

Zápas ovládli Zručští poměrně jasně 13:3! Neskutečných devět kanadských bodů získal v tomto utkání Michal Belej, který vstřelil pět branek a na čtyři přihrál.

„Nelze příliš srovnávat oba týmy. Benago je profesionální tým a na hřišti to bylo poznat. Benago bylo velkým favoritem, snesl bych výsledek o tři nebo čtyři branky. Zručští jsou kvalitativně lepší, to je jasné. Zaskočil mě ale výkon mých hráčů, hráli jsme ustrašeně, nevím proč. V zápase jsme dostali strašně hloupé góly. Přišlo mi, že hrajeme futsal poprvé. Chyby, z kterých jsme dostali branky, byly jako u žáků," zlobil se třinecký trenér Andrea Bucciol a pokračoval: „Všechno je to v hlavách, nesmíme se bát hrát futsal. Musíme na sobě zapracovat, určitě se po prvním kole nevzdáme. Měli jsme extrémně silného soupeře, do dalších zápasů se zlepšíme a budeme bodovat!"

Trenér Benaga Beni Simitči mohl být spokojený: „Od první minuty jsme hráli totálně vysunutý presink na soupeře s následným odebráním míče a dlouhým držením balonu. To bylo přesně to, co jsem po klukách chtěl. Musím smeknout přede všemi, že dokázali udržet koncentraci a chtěli hrát pořád na plno. Hráli jsme týmově, stříleli všichni a všichni také přihrávali na spoluhráče. Jsem rád, že se zapsali do listiny střelců nováčci Tachtadžis, Kovács a speciálně čerstvá posila Tomáš Vnuk, který dal gól, nahrávku a minimálně dalších pět jeho přihrávek spoluhráči spálili. Dva tréninky a rovnou na zápas, to jenom dokazuje, že má kvality na reprezentační úrovni. Samozřejmě kapitola sama pro sebe je výkon Beleje a jeho devět bodů (5+4). To co jsem tvrdil, a pořád tvrdím, že je to stále nejlepší český útočník, který momentálně je. Gratuluji mu ze srdce k rekordním devíti bodům."

SKP Ocel Třinec – FC Benago Zruč n. S. 3:13 (0:5)Branky: 26. Slavík, 32. Mendrok, 36. Przyczko – 3., 13., 22. a 23. Galvao, 9. Vnuk, 15., 22., 27., 34. a 40. Belej, 20. Kovács, 30. Tachtadžis, 38. Leonardo.

Benago Zruč: Daniel (Pytloun) – Hochman, Vnuk, Kovács, Fogaca, Tachtadžis, Leonardo, Galvao, Belej. Trenér Beni Simitči.