Benago nabírá znovu formu. Plzni nastřílelo sedm branek

Zruč nad Sázavou - Futsalisté Benaga Zruč nad Sázavou přivítali v 8. kole Chance futsal ligy na svém palubovce plzeňský Interobal. Orli se museli v zápase obejít nejen bez trenéra Beniho Simitči, který zamířil znovu do Kosova k týmu Féniks, ale také bez Marcela, který se zranil v nedělním pohárovém zápase s Rudolfovem a ačkoliv byl na soupisce, do utkání nezasáhl. Přesto Benago zápas zvládlo a zvítězilo 7:0.

12.11.2016

Benago porazilo plzeňský Interobal 7:0Foto: Adam Procházka

Dříve než se diváci ve Zruči nad Sázavou dočkali úvodní gólové trefy, zvonila na obou stranách tyč. Pak už se ale prosadilo Benago, když v 10. minutě Capeta nešel před brankou volného Fogacu, který už měl snadnou úlohu - 1:0. Neuběhly ani dvě minuty a Capeta si připsal druhou asistenci poté, co nabil dělostřelci Kovácsovi, který nedal Kubíčkovi v plzeňské brance šanci.

V samotném závěru prvního poločasu se dostal do úniku Kovács, byl ale zezadu zastaven Stejskalem, který uviděl červenou kartu. Benago nabídnutou početní výhodu využilo hned po třech sekundách, když se po rozehrávce neukvapil Belej, posunul si míč kolem obránce do lepší pozice a prostřelil Kubíčka.

Tříbrankový náskok Benago ve druhém poločase ještě navýšilo. Vše začal ve 24. minutě Fogaca, který si v situaci dva na jednoho narazil s Belejem - 4:0. Pátou branku Benaga přidal lobem přes hostujícího brankáře Marcel Rodek. Poslední dvě trefy si zručští nechali do závěru utkání. Nejprve si Silva narazil s Belejem a ve skluzu posunul míč do prázdné branky a v závěru pak korunoval výhru Benaga sedmým gólem Michal Belej, kterého vybídl opět ke střele do prázdné branky ex-plzeňský Vnuk.

Ago Simitči si odbyl trenérskou premiéru s vítězným koncem

„Hráči odvedli na palubovce to, co jsme po nich chtěli. Uhráli a vybojovali tři body a nezbývá mi nic jiného než jim poděkovat a pogratulovat. Jsem hrozně rád, že se nám takto zápas s Plzní povedl," těšilo Aga Simitči, který zaskočil na postu trenéra Benaga za svého bratra Beniho.
Ago Simitči byl z výkonu Plzně překvapený: „Na jednu stranu vypadá výsledek jednoznačně, ale musím říct, že Plzeň nehrála podle mých původních představ. Očekával jsem, že bude soupeř chtít víc, bude nás napadat, ale v dnešním zápase jsme byli o dvě třídy lepší. Jsem rád, že dnes podal výborný výkon celý tým a nejen jednotlivci."

Petr Kučera vyzdvihl výkon hráčů soupeře

„Prohra sedm-nula je celkem jednoznačný výsledek. Nechci znít nějak naivně, ale myslím si, že jsme si v zápase několik možností vytvořili. Dle mého názoru byli ale dnes na palubovce dva rozdíloví hráči, a to brankář Bezstarosti a Capeta, kterého dnešní zápas očividně hodně bavil a zahrál výborné utkání," konstatoval trenér Plzně Petr Kučera a k utkání řekl: „My jsme se snažili a stav sedm-nula asi úplně neodpovídá tomu, co jsme viděli. Nicméně zápas takto skončil a musíme to tak brát. Benago se ukázalo jako hodně silný soupeř a my se nyní musíme připravit na další utkání."
Proti Spartě si nezahraje kvůli červené kartě Stejskal. „On sám se na zápas se Spartou velmi těšil, protože se mu proti ní daří. Chybět v utkání nám určitě bude. My máme ale široký kádr a šanci tak dostanou jiní," uzavřel Kučera.

Benago Zruč nad Sázavou - Interobal Plzeň 7:0 (3:0)Branky a asistence: 10. Fogaca (Capeta), 12. Kovács (Capeta), 20. Belej (Kovács), 24. Fogaca (Belej), 29. Rodek, 38. Silva (Belej), 39. Belej (Vnuk). Rozhodčí: Milner - Lasch. ČK: 20. Stejskal (Plzeň). Diváci: 100.
Benago Zruč n. S.: Bezstarosti (Pytloun) - Rodek, Fogaca, Silva, Belej, Kovács, Vnuk, Capeta, Marcelo. Tým vedl Ago Simitči.
Interobal Plzeň: Kubíčak (Landrgott) - Mižár, Koc, Mariánus, Kasýk, Štrajt, Stejskal, Abrham, Holý, Havel, Forman, Šíša, Hudáček. Trenér Petr Kučera.

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Kutnohorsko /HLASOVÁNÍ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti obou porodnic v Čáslavi a v Kolíně vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel regionu. Každý týden naši fotografové objíždějí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

OBRAZEM: Druhý den parlamentních voleb na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Přinášíme vám fotografie z volebních místností na Kutnohorsku i druhý volební den.

Lídr lidovců je v klidu, rodina ale ne

Kutná Hora – Není mnoho lídrů, kteří ještě nemají odvoleno. Jednička středočeské kandidátky KDU-ČSL, sociolog a poslanec Ivan Gabal, ale vše nechává na sobotu, kdy půjde volit s celou rodinou. Pátek strávil v Praze. A Deníku se svěřil, že po měsíci vstávání absentoval, takže volební skládačky vyrazil na Zličín rozdávat jen tým jeho spolupracovníků, který nazývá odvážnými kluky a holkami. I když sám na místě nebyl, ví, co se odehrávalo. „Zvládli rozdat 600 kusů; zájem asi roste a bude slušná účast,“ konstatoval.