Dříve než se diváci ve Zruči nad Sázavou dočkali úvodní gólové trefy, zvonila na obou stranách tyč. Pak už se ale prosadilo Benago, když v 10. minutě Capeta nešel před brankou volného Fogacu, který už měl snadnou úlohu - 1:0. Neuběhly ani dvě minuty a Capeta si připsal druhou asistenci poté, co nabil dělostřelci Kovácsovi, který nedal Kubíčkovi v plzeňské brance šanci.

V samotném závěru prvního poločasu se dostal do úniku Kovács, byl ale zezadu zastaven Stejskalem, který uviděl červenou kartu. Benago nabídnutou početní výhodu využilo hned po třech sekundách, když se po rozehrávce neukvapil Belej, posunul si míč kolem obránce do lepší pozice a prostřelil Kubíčka.

Tříbrankový náskok Benago ve druhém poločase ještě navýšilo. Vše začal ve 24. minutě Fogaca, který si v situaci dva na jednoho narazil s Belejem - 4:0. Pátou branku Benaga přidal lobem přes hostujícího brankáře Marcel Rodek. Poslední dvě trefy si zručští nechali do závěru utkání. Nejprve si Silva narazil s Belejem a ve skluzu posunul míč do prázdné branky a v závěru pak korunoval výhru Benaga sedmým gólem Michal Belej, kterého vybídl opět ke střele do prázdné branky ex-plzeňský Vnuk.

Ago Simitči si odbyl trenérskou premiéru s vítězným koncem

„Hráči odvedli na palubovce to, co jsme po nich chtěli. Uhráli a vybojovali tři body a nezbývá mi nic jiného než jim poděkovat a pogratulovat. Jsem hrozně rád, že se nám takto zápas s Plzní povedl," těšilo Aga Simitči, který zaskočil na postu trenéra Benaga za svého bratra Beniho.
Ago Simitči byl z výkonu Plzně překvapený: „Na jednu stranu vypadá výsledek jednoznačně, ale musím říct, že Plzeň nehrála podle mých původních představ. Očekával jsem, že bude soupeř chtít víc, bude nás napadat, ale v dnešním zápase jsme byli o dvě třídy lepší. Jsem rád, že dnes podal výborný výkon celý tým a nejen jednotlivci."

Petr Kučera vyzdvihl výkon hráčů soupeře

„Prohra sedm-nula je celkem jednoznačný výsledek. Nechci znít nějak naivně, ale myslím si, že jsme si v zápase několik možností vytvořili. Dle mého názoru byli ale dnes na palubovce dva rozdíloví hráči, a to brankář Bezstarosti a Capeta, kterého dnešní zápas očividně hodně bavil a zahrál výborné utkání," konstatoval trenér Plzně Petr Kučera a k utkání řekl: „My jsme se snažili a stav sedm-nula asi úplně neodpovídá tomu, co jsme viděli. Nicméně zápas takto skončil a musíme to tak brát. Benago se ukázalo jako hodně silný soupeř a my se nyní musíme připravit na další utkání."
Proti Spartě si nezahraje kvůli červené kartě Stejskal. „On sám se na zápas se Spartou velmi těšil, protože se mu proti ní daří. Chybět v utkání nám určitě bude. My máme ale široký kádr a šanci tak dostanou jiní," uzavřel Kučera.

Benago Zruč nad Sázavou - Interobal Plzeň 7:0 (3:0)Branky a asistence: 10. Fogaca (Capeta), 12. Kovács (Capeta), 20. Belej (Kovács), 24. Fogaca (Belej), 29. Rodek, 38. Silva (Belej), 39. Belej (Vnuk). Rozhodčí: Milner - Lasch. ČK: 20. Stejskal (Plzeň). Diváci: 100.
Benago Zruč n. S.: Bezstarosti (Pytloun) - Rodek, Fogaca, Silva, Belej, Kovács, Vnuk, Capeta, Marcelo. Tým vedl Ago Simitči.
Interobal Plzeň: Kubíčak (Landrgott) - Mižár, Koc, Mariánus, Kasýk, Štrajt, Stejskal, Abrham, Holý, Havel, Forman, Šíša, Hudáček. Trenér Petr Kučera.

Adam Procházka