Benago Zruč - Balticflora Teplice 3:10 (0:5)

Hned při prvním střídání se zranil zručský Brazilec Oliveira a tím jako by hra Benaga skončila. Teplice se ujaly vedení ve 2. minutě, kdy Paulinho kolmicí uvolnil Rodriga a ten vymetl šibenici Klímovy brány. Hosté pokračovali v tlaku i nadále. Hezkou akci předvedl Guilherme, Klíma však jeho střelu vyškrábl. Minutu poté znovu brankář Zruče čaroval, když reflexivně vyrazil Salákovu dorážku z jednoho metru.

Tím však Klímovo čarování skončilo. Na další akce Balticflory už neměl. V 9. minutě rozehrál aut Marcio, Angellot nechal za sebou Rodriga a ten zvýšil na 2:0. Další góly na sebe nenechaly čekat. Padly v 10. minutě: Nejprve po rychlém kontru a akci na jeden dotek skóroval Paulinho, vzápětí zkompletoval hattrick Rodrigo po nedorozumění Klímy s Ježdíkem – 0:4.

Do přestávky bylo s Benagem ještě více zle. V 16. minutě vyhnal Klímu z branky Fábio a bylo rozhodnuto – 0:5. Zručští zatlačili Balticfloru až na konci prvního poločasu, ale hosty podržel brankář Thiago.

Ve druhém poločase začali domácí aktivně a po čtyřech minutách se dočkali branky. Angellot se uvolnil, udělal kličku Thiagovi a poslal balon po zemi do brány – 1:5. Teplice ale byly stále nebezpečné: Salák po rychlé akci nastřelil tyč, poté už vrátil hostům pětigólové vedení Fábio. I za stavu 1:6 to Zručští nevzdávali. Angellotův lob zpracoval Drahovský tak, že mohl v pohodě zakončit do prázdné brány.

Tepličtí ale znovu odskočili na pět branek. Po chybě Angellota měl lehkou práci Marcio. Benago za stavu 2:7 zkusilo power play, která nakonec vyústila gólem Brožka, který udělal stahovačku Thiagovi a v pohodě zakončil – 3:7.

Na konci zápasu doplatili domácí na otevřenou hru a inkasovali po laciných a rychlých brejcích, až se skóre zastavilo na cifře 3:10.

Ohlasy trenér Zruče Beniho Simitči otiskneme ve čtvrtečním vydání Kutnohorského deníku.
Branky a nahrávky: 24. Angellot, 29. Drahovský (Angellot), 33. Brožek (Rick) - 2. Rodrigo (Paulinho), 9. Rodrigo (Marcio), 10. Paulinho (Rodrigo), 10. Rodrigo (Tolstov), 16. Fábio (Paulinho), 28. Fábio (Tolstov), 31. Marcio, 35. Guilherme, 37. Marcio (Fábio), 38. Salák (Marcio). Rozhodčí: Kaštánek, Venc, Mráz. ŽK: Filinger, Angellot - Guilherme. Diváci: 250. Stav série: 0:2.