FC Benago – Andy Liberec 9:5 (4:4)

„Zápas můžu hodnotit kladně, protože splnil to, co jsem potřeboval - vidět u mých kluků jak pozitiva ve druhém poločase, tak i negativa v prvním poločase,“ řekl pro začátek trenér a prezident Benaga Beni Simitči.

Liberec nesestavil vůbec špatný tým. „Děkuji kamarádovi Andreasovi, který postavil dobrý tým, takže to nebylo pro nás snadné sousto. Speciálně v prvním poločase, kdy naši kluci měli až převeliký respekt z posil z ligového fotbalového Liberce - Bosančiče a Štajnera, kteří de facto dali čtyři z pěti gólů v celém utkání!“ vyzdvihl kvalitu soupeře Simitči.

První část zápasu skončila nerozhodně 4:4. „První poločas nám trochu skřípal, protože jsme nehráli úplně dobře pres na soupeře a díky tomu nám Andy dal všechny góly z brejku,“ viděl hlavní příčiny neúspěchu Simitči.

„Druhý poločas už jsme si řekli, že se musíme soustředit na hru, stáhli jsme obrannou linii do půlky hřiště a dodržovali jsme obranný blok v celé čtyřce, což samozřejmě rozhodlo a druhý poločas jsme vyhráli pět jedna,“ doplnil.

V závěru vyšla Benagu i hra bez brankáře. „Posledních pět minut už jsme skoro soupeři nepůjčili míč, protože jsem vytáhl Krajče na power play a hned po pár vteřinách jsme vstřelili gól, takže hra bez brankáře splnila účel,“ liboval si Simitči.

Benago má s libereckým Andy vřelé vztahy a tak Simitči vzkázal: „Andy Liberec přeji vše nej ve druhé lize a doufám, že se jim v letošní sezoně konečně podaří postoupit do první vysněné ligy, ale doufám, že si vezmou z dnešního zápasu ponaučení a budou pracovat na odstranění chyb.

Branky a nahrávky: 4. Fitzel (Angellot), 6. Mejzini (Filinger), 17. Mejzini (Brožek), 20. Gonzales (Angellot), 31. Chrobák (Angellot), 33. Fitzel (Brožek), 36. Filinger, 38. Angellot (Filinger), 40. A. Simitči (Angellot) - 4. Štajner, 13. Kutíkek (Král), 15. Bosančič (Štajner), 19. Bosančič (Štajner), 46. Štajner. Benago: Krajč (Sochůrek) - Filinger, A. Simitči, Brožek, Mejzini, Angellot, Gonzales, Sýkora, Fitzel, Chrobák. Trenér Beni Simitči.