Jako na houpačce malo vývoj utkání, které mělo potvrdit stoupající formu Benaga. To sice vedlo od první minuty po trefě Světlíka, jenže Šumperk dokázal otočit na 1:3, k čemuž mu dopomohla i vlastní branka De Oliveiry. Do přestávky však domácí dokázali vyrovnat na 3:3 a na začátku druhé půle se mohlo začít znovu.

Trochu překvapivě šel znovu do vedení Šumperk, ale poté Benago konečně zabralo. Otočilo na 6:4, drželo zápas v rukách a to i dvě minuty před koncem, kdy vedlo 7:5. Navíc se dostalo do další velké šance, nedalo jí, a pak přišlo to, co si žádný domácí fanoušek nepřál. Hosté totiž díky gólům Navrátila a Ondřeje Málka srovnali na 7:7 a tento výsledek také zůstal na tabuli skóre po závěrečné siréně.

Větší spokojenost byla pochopitelně na straně Šumperku "Bod beru, prohrávat dvě minuty před koncem o dva góly a ještě srovnat, to se cení. Ale hlavně po těch porážkách se ukázalo, že umíme držet se soupeřem krok i výsledkově, což tým určitě psychicky pozvedne," řekl pro Šumperský deník Jaroslav Horák.

Zato pro zranění stále nehrající president Benaga Beni Simitči se hodně zlobil. "Nemohu to nechat jen tak, protože ztráty domácích bodů budou nám budou později hodně chybět, tohle už fakt nemíním tolerovat!" Podle jeho mínění splňovali přísnější měřítka jen Ago Smitči a Štorc, ostatní zahráli pod své možnosti. "Chyby, které jsme udělali, ty snad ani nejde popsat, protože s logikou nemají nic společného, dali jsme si i tři vlastní góly… Proč? Protože to se stává při nekoncentraci."

Benago se tak ztrátou vítězství připravilo o body, které ho mohly v tabulce posunout před pražskou Slavii. Šumperk sice zůstává předposlední, ale zisk by ho mohl dobře motivovat do dalších kol.

Benago Zruč n. S. - Delta Real Šumperk 7:7 (3:3)

Branky: 1. Světlík (Štorc), 15. A. Simitči, 17. Světlík (Müller), 29. A. Simitči (Habaj), 33. Filinger, 35. Štorc (Světlík), 36. Müller - 5., 13., 38. Navrátil, 26. Šinogl, 38. O. Málko, 14. vlastní (Caio De Oliveira). Benago: Klíma, Krajč - Simitči A., Filinger, Fitzel, Stojaník, Světlík, Štorc, De Oliveira, Habaj, Müller, Janda. Šumperk: Gruntorád, Kreyzl - M. Málko, O. Málko, Šimák, Šinogl, Navrátil, Tezner, Václavský.

Zdroj: www.efutsal.cz