Hosté vlétli do zápasu s chutí. Už ve 4. minutě vyzval Brahimi ke skórování Rodka – 0:1. Ten samý hráč o minutu později prostřelil Kubíčka podruhé. V 15. minutě už bylo s Tangem hodně zle, když se po dlouhém výhozu brankáře Vahaly prosadil parádní ranou Lištván – 0:3. Tango ihned vytáhlo hru bez brankáře a po pěkné kombinaci, na jejímž začátku stál Chadzidis a na konci připravil Brůna míč pro Beleje, snížilo na poločasových 1:3.

Ve 28. minutě hrálo Brno opět power play a Belej svým druhým gólem v zápase vykřesal pro svůj tým naději – 2:3. Fanouškům se živě připomínal středeční obrat skóre, ale nic takového se v pátek nekonalo. Kevin Ramirez dal při power play Brněnských tři branky do prázdné brány a zápas rozhodl – 2:6.

„Dneska jsme si nezasloužili vyhrát, protože jsme k zápasu přistoupili špatně a laxně," zlobil se trenér Tanga Vlastimil Bartošek. Jeho tým nezachytil začátek utkání. „Nehráli jsme dobře a po dvou našich chybách šlo Benago do vedení. Hra se pak vyrovnala, nějaké šance jsme nedali, ale pak Benago dalo třetí gól po výhozu Vahaly, kdy to Lištván krásně trefil. Museli jsme začít hrát power play, což se nám dařilo. Dokázali jsme snížit na rozdíl jedné branky. Pak ještě Michal Mareš netrefil prázdnou bránu. Místo toho jsme dostali góly do prázdné brány, což mě mrzí. Dneska bylo Benago holt lepší. Jdeme dál," řekl domácí kouč.

Trenér Benaga Beni Simitči si zápas tentokrát pochvaloval: „Zápas byl celý pod naší kontrolou. Rychle jsme vedli a soupeře jsme presovali, ať hráli power play nebo ne. Donutili jsme Tango, aby hrálo tři čtvrtě zápasu bez brankáře a ubránili jsme to. Sice jsme dostali jednu branku, ale to se nedomluvili naši obránci. Jinak jsme dali tři branky ze soupeřovi power play. Mohli jsme přidat i další. Kluci dneska bránili perfektně. Hráli jsme dobře. Nyní musíme vyhrát doma a zkusit to uzavřít v Brně. Moc se nám sem podruhé nechce, ale nedá se nic dělat."

FC Tango Brno – FC Benago Zruč n. S. 2:6 (1:3)Branky a nahrávky: 16. Belej (Brůna), 28. Belej – 4. Rodek (Brahimi), 5. Rodek, 15. Lištván (Vahala), 33. Ramirez, 35. Ramirez, 39. Ramirez. Rozhodčí: Kaštánek – Mráz. ŽK: Záruba – Amrani. Diváci: 430. Stav série: 1:1.

Tango Brno: Kubíček (Bočánek) – Záruba, Šidla, Havel, Brůna, Belej, Vlček, Svoboda, Chlad, Chadzidis, Buršík, Pollák, Mareš. Trenér Vlastimil Bartošek.

Benago Zruč: Vahala (Bezstarosti) – Brahimi, Lištván, A. Simitči, Amrani, Ramirez, Dvořák, Kiliján, Rodek, Capeta. Trenér Beni Simitči.