Benago Zruč n. S. - Indoss Plzeň 8:4 (4:2)

Utkání udal směr rychlý gól Benaga, když se ve 2. minutě trefil De Oliveira a otevřel skóre. Oslabený Indoss, kterému podle slov presidenta Petr Šindeláře chybělo pět hráčů základní sestavy, se ale hodlal vzdát a v 10. minutě vyrovnal díky gólu hrajícího trenéra Tomáše Kadlece.

Dlouho se ale Plzeňstí z vyrovnání neradovali, protože sbírali fauly, dostal se Filinger již ve 13. minutě k zahrávání desetimetrového kopu a ten s přehledem proměnil. Krátce nato zvýšil na 3:1 Drahovský a když v poslední minutě poločasu vykřesal další naději pro Indoss snížením Holý, rychle tuto šanci "sfoukl" Angellot - stihl upravit na pločasových 4:2.

Benago vstoupilo do druhého poločasu důrazně a kromě dvou tyčí Hajžmanovy branky i zvýšili na 5:2 po brance Ricka. Pak přišla dramatická zápletka. Benago se rozhodlo, že si zkusí power play, jenže dvakrát v krátkém sledu díky Davidu Míkovi inkasovalo a rázem bylo skóre 5:4. V závěru ale domácí potvrdili, že byli lepším týmem a po výsledku 8:4 se Benago vrátilo na třetí příčku tabulky.

Beni Simitči: Středa patří tréninku

„Vyhráli jsme v tréninkovém tempu. Byla středa, měli jsme mít trénink, tak jsme to tak pojali,“ smál se trenér Benaga Beni Simitči, „Indoss navíc přijel bez dvou hráčů. Plzeň jinak hrála špatně. Hráli jsme rychle, soupeř nám odevzdával balony a šli jsme do vedení. Za stavu pět dva jsme se uspokojili, zkusili jsme hrát power play, jenže místo gólu Oliveiry jsme z brejku inkasovali. Vzápětí chyboval i Klíma a rázem to bylo pět čtyři.“

Nejvíce Beniho Simitči těší tři body: „Povinná výhra je doma. Byl to ale strašný zápas bez úrovně. My jsme pak také vypadli z rytmu. Pozitivní jenom je, že jsme získali tři body.“

Branky: 2. Oliveira, 13. Filinger, 13. Drahovský, 20. a 40. Angellot, 22. a 37. Rick, 34. Chrobák. - 10. T. Kadlec, 20. Holý, 31. a 33. D. Míka. Benago: Klíma (Sochůrek) - Filinger, Oliveira, Angellot, Rick, Fitzel, Chrobák, Hájek, Drahovský, Rodek. Indoss: Hajžman (Kolařík) - Kučera, T. Kadlec, Myslík, Scheinherr, D. Míka, Kovács, Holý, Krejčí.