Nedělní duel probíhal podobně jako ostatní. Benago brzy vedlo a Chrudim utkání otáčela. „Byli jsme blízko vítězství stejně jako v předešlých finálových zápasech. Jeden z těch tří zápasů jsme měli vyhrát, to bychom si zasloužili. Začali jsme opět skvěle a Chrudim jsme překvapili gólem. V prvním poločase jsme udělali několik chyb a soupeři jsme góly darovali. Nervózní byli i rozhodčí," řekl Beni Simitči.

„O přestávce jsem se bavil se všemi otevřeně, ať se zklidníme. Jde o finále. Pak už se hrál lepší zápas," oddychl si zručský trenér a hledal klíčový moment druhé půle: „Když jsme Chrudim zatlačili na jejich polovinu, tak Marcelo udělal zbytečnou chybu a domácí nám výsledkově utekli o dva góly. Ve finálové sérii nám nebylo přáno v koncích zápasů, ty jsme nezvládli."

Během utkání ukázali rozhodčí dvě žluté karty Marcelovi a Koudelkovi, ale ani jednou se nečervenalo. Jak to sudí trenérům vysvětlili? „Nedal Marcelovi, tak nedal ani Koudelkovi. Pak se omlouval. Údajně ta první po Marcela byla udělena nesprávně," odpověděl Simitči a navázal: „Jsem rád za jednu věc, donutili jsme Chrudim, aby se nás bála. ERA-PACK z nás měl opravdu strach. Kdyby se nebál, tak neangažuje tři profesionální trenéry. Jsem pyšný na kluky i celé Benago, že jsme Chrudim k tomuto donutili."

Stříbro v lize je největší dosavadní úspěch Benaga. „Jsem hrdý a spokojený, jak moji kluci ve finále hráli. Někdo hrál lépe, někdo hůř, ale nesmíme zapomenout, že pro většinu šlo o první finále. Nervozita byla znát," dodal trenér Benaga.