Co zapříčinilo odchod trenéra Málka?
My jsme s ním měli kontrakt do 31.12.2008 a během ledna jsme jednali o jeho prodloužení. Bohužel jsme nenašli společnou řeč, protože tentokrát chtěl delší kontrakt a já mu nabídl jenom prodloužení do konce sezóny, což on neakceptoval. Bohužel to vyústilo v jeho nabídku ukončení trénování, které mělo po třech porážkách v řadě být i jakýmsi novým impulzem pro tým.

Jeho odchod z týmu je poněkud překvapivý ve vaší nejúspěšnější sezóně, navíc poté, co vás přemluvil k přestěhování do Zruče. Překvapilo vás to hodně?
Ano hodně a pro mě osobně je to velká rána. My jsme už snad takových 10-12 let kamarádi, spolu jsme udělali trenéřinu a spolupracovali jsme na několika přestupech, které nám pak historicky pomohly. To byly i jeho zásluhy. Ale je lepší mu v tomto vyhovět, protože každý má své mantinely a já se nemůžu při vedení klubu ohlížet na to, kdo je kamarád. Jelikož bude pořád působit v klubu, věřím, že se to časem přebolí. V životě jsou i těžší chvíle. Nějak to s klubem zvládneme.

Jaká je jeho nová role v týmu?
Bude působit jako manažer v U16 a U18 a bude v oblasti Zruče, Brodu a prostě ve Středních Čechách lovit nadějné hráče a talenty pro Benago. Bude se snažit vylepšit naše podmínky a postaveni v městské radě Zruče a podobné věci.

V současnou chvíli si asi každý pokládá otázku, kdo povede tým po jeho odchodu?
Ještě to nemáme vyřešené, protože tohle je nečekaný odchod. Zkusíme něco vymyslet, i když nemáme moc možností, pokusíme se někoho ulovit například v sálovce nebo v zahraničí. Vím, že to bude na konci sezóny velký problém, ale musíme se s tím poprat. V nejhorším případě se toho ujme někdo z našich zkušených reprezentantů. Ale já jsem optimista, protože na tyto situace dokážu obvykle rychle reagovat. Máme čtrnáct dní na to, abychom se oklepali z jeho odchodu. Musíme to nějak zvládnout.

Na trenéru Málkovi bylo něco vidět již ve středu po zápase s ERA-PACKem, stalo se v týmu před tím duelem něco?
Absolutně ne, někteří naši hráči asi nezvládli televizní přenos a byli až moc přemotivovaní, což následně vyústilo v jejich špatný výkon, proto byl trenér zklamaný, protože týden předtím viděl ve Zruči bez většiny opor o poznání lepší výkon. Ta nervozita byla vidět na většině našich hráčů, a abych pravdu řekl, moc jsme se neprezentovali v nejlepším světle.

V poslední době jste pod silným tlakem veřejnosti nepodepsalo se i to na vašich výkonech?
Ne, to s tím nemá nic společného. Tohle nás nemůže odradit. Pár chytráků, kteří se nás snaží odradit, nás přece nemůže ovlivnit.

Zdroj: www.efutsal.cz