„Dojmy mám skvělé, protože jsme opět po roce obhájili vítězství na turnaji,“ smál se trochu unavený trenér Benaga Beni Simitči a pokračoval: „Navíc letos na turnaji hráli o hodně silnější mužstva než loni. Posílená byla kosovská reprezentace. Na turnaji hrál mistr z Bosny nebo vicemistr z Makedonie. Týmy byly o hodně silnější.“

Pávě s posledními dvěma jmenovanými se Zručští utkali. V 1. zápase porazili 6:2 Royal Iliret. V nedělním finále pak zdolali Sarajevo na penalty.

Oproti loňsku byl výsledky komplikovanější. „Ale ne horší,“ upozornil Simitči. „Semifinále bylo jednoznačné. Akorát ve finále jsme vedli už 5:1, jenže jsme se uspokojili a soupeř se dostal do hry. Jinak jsme hráli fantasticky,“ chválil trenér.

Benago ještě v pátek sehrálo přátelské utkání s kosovskou Besou Pejou. „Větší zážitek jsem měl ve finále. Opět přijelo spousty diváků z celého Kosova. V Bese to bylo také super, ale to byl jen přátelák. Ve finále jsme hráli více zodpovědně a soupeř hrál hodně tvrdě. Angellot měl podezření na zlomený nos, prostě Sarajevo nemohlo unést, že tři čtvrtě zápasu prohrávalo,“ popisoval finále Simitči.

„Fantasticky hrál Azem Brahimi, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje,“ vyzdvihl jednotlivce Beni Simitči a navázal: „Skvěle chytal i Honza Klíma, ale cenu pro nejlepšího brankáře dostal za zásluhy gólman Sarajeva.“

Do týmu se opět vrátil Filinger. „David Filinger se vrací do týmu. Víc k tomu říkat nebudu!“ řekl stručně a jasně Beni Simitči.