V semifinále jsme nestačili na pražský Eco-investment a prohráli jsme hladce 0:3 na zápasy. Postoupil soupeř zaslouženě?
Ano, s odstupem času postoupil zaslouženě, byl lepší a hlavně zkušenější a využil šance, které jsme mu my poskytli na 100% a to rozhodlo. My nevyužili skoro vůbec šance co jsme měli a bohužel dopadlo to tak, jak to dopadlo, ale i tak jsme spokojeni, protože i když výsledek 0:3 může znít jednoznačně, ale vývoj zápasů tomu vůbec nenasvědčoval a speciálně 2. a 3. zápas, kde jsme byli ve většině zápasu lepší než soupeř, ale šance ne a ne proměnit. Nic jiného než gratulace ani nemůžeme chtít.

V čem jsme udělali chyby, které nás stály postup?
První a největší chyba byla pitbula Ondry Stojaníka, který se úplně nepochopitelně nechal vyloučit ve třetím zápase s Vysokým Mýtem a tohle asi rozhodlo. Další faktor je, že v nejdůležitější chvíli v semifinále forma některých našich největších opor šla rapidně dolů, počínaje od brankáře a konče u nejlepšího střelce ligy.

Nebojovalo se jen na hřišti, ale i v zákulisí. Řada našich fanoušků, ale i nezávislých diváků nedokázala pochopit proč se prodloužil trest Stojaníkovi a naopak zůstal nepotrestán zákrok Friče na Filingera. Je to normální?
Ne, to není normální a nikdo ani neuvěřil tomu, že to bylo normální! Prostě Eco je silnější u zeleného stolu a to rozhodlo. Co k tomu dodat? Když si oni udělají co chtějí a předseda futsalu na to jenom dohlíží, pak nemám slov. Klobouk dolů že jim to tak vyšlo, zvedli trest Stojaníka a Friče nechali být. Prostě je to Eco.

Vraťme se ale na palubovku, výše uvedeným podpásovkám se budeme věnovat v samostatném rozhovoru. Nezdá se ti, že jsme si především první zápas prohráli sami a posadili Eco na koně?
My jsme měli v plánu jim ukrást jednu výhru v Praze. TV zápas dopadl pro nás strašným výsledkem, i když jsme měli více ze hry, ale konečný výsledek byl pro nás moc krutý, protože nás porazili našimi chybami - na 2:1 a 3:1 asistoval mladý Fitzel a na další asi čtyři góly Klíma a je to! A oni díky tomu, jak píšeš, se dostali na koně. Hodně se nás báli po celé ty zápasy a měli respektu vůči nám více než jindy a dokonce jsem slyšel, že jenom proto, že to je Benago, se ti kluci tak hodně namotivovali…

Hodně futsalových odborníků i laiků tvrdí, že nám semifinále prohrál svými "výkony" Honza Klíma a že je čas dát prostor dalším brankářům. Co ty na to?
Já jsem říkal, že semifinále asi nejvíce ovlivní brankáři a bylo to myšleno tak, že my máme lepšího brankáře, což si myslím i doposud, ale forma hov play-off nezastihla úplně nejlépe, speciálně v tom 1. zápase, v tom druhým už chytal daleko lépe než v předchozím a ve třetím zápase vůbec nebyl, protože mu to někdo zakázal z velkého fotbalu, nepochopitelně, a kdyby on byl v tom třetím, tak jsme vyhráli. Tohle ale neznamená, že Pája Bilík špatně chytal, naopak jsme byli všichni z jeho výkonu překvapeni, ale ta zkušenost Klímiče by nás nenechala udělat takové chyby jako ve třetím zápase. Co se týká změny uvidíme, čas ukáže svoje. Je pravda, že Klímič má moc práce, k tomu svůj fotbal, jako trenér brankářů Bohemky a na naše tréninky nestíhá, takže uvidíme, určitě zůstane u nás, ale spíše se ta role brankáře na příští sezonu rozdělí na více částí.

Můžeš v semifinále někoho vyzdvihnout za mimořádné výkony?
V semifinále jediný hráč, který mě uspokojil mimořádně byl Dan Brožek, ten se tak hecnul i navzdory zraněním co měl, že jsme ho skoro nepoznali. Rozhýbal naši hru jako nikdo před tím, kéž by tak všichni hráli, jsme možná tak nedopadli. Akorát byla velká škoda a strašně mě ho bylo líto ve třetím zápase ve Zruči, že ta přemotivovanost ho nenechala dát goly, když 3x byl sám před brankářem, velká škoda, protože si zasloužil korunovat svůj výkon golem a věřím, že ze stavu 2:2, kdyby dal gol, tak to dopadlo úplně jinak.

Proč nehrál ve třetím zápase Klíma a naopak, proč Oliveira hrál až ve třetím zápase?
Klíma nehrál protože dostal od majitelů velkého fotbalu rozkaz, aby nechyběl v zápase s Blšany, takže nepochopitelně v jeho věku prostě chyběl, a Caio byl jenom jako překvapení… On měl cestu do jeho vlasti Brazílie přes Prahu a tak jsme si říkali, že to zkusíme a dopadlo to super, jeho štace ve Francii v Paříži mu hodně pomohla, už nebyl to "děcko" z loňska, ale chlap, který dokázal několikrát super kličkovat přes obranu Eca a hodně pozlobil.. A od srpna zase bude u nás.

Pokud dojde k finále Chrudim - Eco, tak koho vidíš jako budoucího mistra?
Jednoznačně Era-Pack, sázím na zkušenost a na bojovnost toho týmu. Eco je herně lepší, ale ve finále jde o bojovnost a tu má Era-Pack lepší, akorát nejsem si jistý, zda Roman Mareš stihne finálovou sérii, protože to může hodně ovlivnit finále. Pokud by nehrál, tak Eco má velké šance.

Zdroj: Miroslav Srb