"Advenťák" zavedl běžce na sedmadvacet kontrol a těmi byli různé betlémy, ať už klasické ,tak ojedinělé , vytvořené jak dospělými, tak dětmi z výtvarných oborů ZUŠ a DDM Kutná Hora.

Kategorii "advenťák" vyhráli Veronika a Ondřej Janečkovi z Újezdu nad Lesy, druhé místo patřilo Zuzaně Krpatová a Ondřejovi Nekvapilovi z LPU Pardubice a na třetím místě se umístili Terka a Tom Vrátilovi z Kutné Hory. Běžci naběhali během absolvování tratě zhruba pět kilometrů.

Kategorii "brutus ", kromě adventní tratě, čekala ještě fyzicky náročnější část v údolí Bylanky se slušným převýšením a i s přeběhem znamenala další asi čtyři kilometry. Zde se nejvíce dařilo Haně Typltové s Markem Štěpánkem z oddílu OB Kotlářka Praha, druhé místo patří Tereze a Ladislavovi Černým z Běhej Poděbrady a třetí místo Ele a Tomášovi Kuželvým z Jevan.

"Akce proběhla za podpory Města Kutná Hora, Českého svazu orientačních sportů a Muzea čokolády a čokoládovny Kutná Hora. Pořádal ji oddíl orientačního běhu při z.s. SOBSA ve spolupráci s Českým muzeem stříbra Kutná Hora. A pokud jste akci nestihli, nevadí, zveme vás po celý advent , od 1. prosince 2019 až do 6. ledna 2020 na Putování do betléma přes Kutnou Horu.V informačním centru nebo v Muzeu čokolády si můžete vyzvednout mapu a svým tempem, ve dne v noci, můžete putovat a nacházet po Kutné Hoře betlémy," řekla organizátorka závodů Lenka Choutková.