Výzvy konané pod záštitou šéftrenéra florbalového klubu Martina Blahníka vzbudily obrovský ohlas v řadách sportovců, jejichž tradičním prostředím je palubovka sportovní haly Klimeška. Na dobu nezbytně nutnou museli odložit své florbalové náčiní a dlouhé chvíle vyplnili jednotlivými výzvami. V té poslední se, kromě vítězství v soutěži, bojovalo i o novou klubovou vlajku. Za tři dny bylo nutné naběhat co nejvíce kilometrů, protože velikost vlajek, kterými budou florbalisté odměněni, se lišila od počtu naběhaných kilometrů. Nakonec se v období od úterý do čtvrtka podařilo vyběhat celkem 1.012 km, což o více než 100 kilometrů překonalo podmínku danou pro největší rozměr vlajky deset na sedm metrů.

Klubová vlajka je již nyní ve výrobě a bude umístěna na SH Klimeška po Novém roce, kde nahradí menší stávající vlajku. Jeden ze symbolů florbalového klubu tak bude zabírat polovinu krátké strany, což už je opravdu úctyhodný rozměr.

Celou akci provázely výborné výsledky svěřenců FBC, kteří si tak nejen zkrátili dlouhé chvíle před obnovou jejich tradiční činnosti, ale zároveň si děti mohly vyzkoušet jiný druh zátěže, než na který jsou každodenně zvyklé. Hlavní přínos – zvednutí dětí z gaučů a počítačových židlí byl splněn a překonán zlepšením fyzické kondice všech účastníků výzvy.

„Na začátku bych chtěl říct, že jsem opravdu nadšený, jak se všechny tři výzvy povedly. Hlavními důvody pro tento typ sportování a poměřování se v rámci skupin bylo znovu nastartovat v dětech soutěživost a patřičně je motivovat k fyzické aktivitě. Vůdčí roli v tom sehráli kapitáni jednotlivých týmů, kterými byli hráči a hráčky A týmů mužů i žen. Během těchto výzev s dětmi neustále komunikovali a snažili se je dohnat k co nejlepším výkonům. Ještě jednou všem kapitánům moc děkuji,“ vzkázal šéftrenér klubu Martin Blahník.

Další a stejně významný dopad má provázanost klubu nad jedním projektem. V každé skupině byli hráči a hráčky napříč jednotlivými kategoriemi. Zapojilo se celkem 70 dětí, rozdělených do pěti skupin. V pozdějším důsledku to může znamenat, že se v budoucnu budeme ještě více podporovat při domácích turnajích napříč klubem.

V první výzvě naskákali kluci a holky přes švihadlo neuvěřitelných 97 688 přeskoků. V druhé zlepšili svoji techniku a cvičili celomotorický test a prováděli vis na hrazdě. V posledním týdnu naběhali celkem 1 918 km, což je na jednoho 29,5 kilometru. Děti opět okusily soutěživost v týmu, mezi jednotlivými skupinami, ale především se poměřovaly samy se sebou.

„Na závěr bych chtěl poděkovat všem rodičům, že dětem během těchto tří týdnů pomáhali a podporovali je v jejich snažení,“ dodal Blahník.

Tomáš Frejlach (vlvo) se svým bratrem při tréninku v Malešově.
Kamarádi rejpou, říká Frejlach. Z věčného smolaře je teď fotbalový kouč