Zásluhou Tomáše Babického, který v prestižní kategorii Elite dosáhl na třetí místo za Slovákem Peterem Bartošem a Adamem Procházkou. Tomáš Babický podle svých slov přitom tréninku letos zatím moc nedal. Léčil si poraněné koleno a pak dokončoval diplomovou práci. „Ze čtyř letošních závodů jsem startoval jen na dvou,“ doplnil Tomáš Babický. V tom svém prvním v Českém Krumlově sice žádný velký výsledek neudělal, zato v Kutné Hoře zazářil. „Kutnohorskou trať znám a pět dní před závodem už jsem mohl trénovat. Trochu jsem se rozjezdil. Před závodem ještě lehce zapršelo, trať byla náročnější a soupeři si na ní vylámali zuby. Mně se jelo pěkně,“ usmíval se. A to ještě sahal po druhém stupínku. „Ve druhém kole jsem udělal větší chybu a ta mě stála lepší umístění,“ pokrčil rameny.

Jelikož vítěz je Slovák a Adam Procházka jezdí na horském kole, poskočil Tomáš Babický na dvacetipalcovém kole v nominaci na mistrovství světa na první místo. „Letos se mistrovství světa jede v Čechách v Blansku a v Japonsku. Teď zrovna přemýšlíme o tom, že bych se letos ještě do Japonska podíval rád,“ zasnil se Tomáš Babický. Ten v současné době dokončil vysokou školu a před šampionátem se bude snažit dohnat tréninkové manko. „Dohnat se to dá, záleží na přípravě v létě a také to, jak vyjdou jednotlivé závody,“ přemýšlel nahlas.

Po školních letech má před sebou pracovní kariéru. Nepřemýšlel o dráze profesionálního sportovce jako například Josef Dressler? „To bych musel být opravdu ještě lepší a věnovat se kolu úplně maximálně. To pro mě nemá budoucnost. Pepa Dressler měl úraz, léčí se už vlastně rok a teprve nedávno byl schopný jet exhibici sám. Tento výpadek je pak konec všemu, sport je jen krátkodobá zábava. Když už jsem dokončil školu, budu se živit prací,“ zakončil Tomáš Babický.

Z dalších jezdců z Kutnohorska dokončil závod Karel Brambora z Nových Dvorů na výborném devátém místě. „Tyto skvělé výsledky organizace závodu by nebyly možné bez sponzorů, kterým touto cestou děkujeme,“ zdůraznila ředitelka kutnohorského závodu Hana Pospíšilová.