„Letošní mistrovství světa se mi moc nevydařilo," přiznala závodnice ze Záboří nad Labem Aneta Hladíková.

V páteční kvalifikaci na čas se sice dostala do superfinále, kde je 16. nejlepších z prvního kola, ale právě tam to nebylo ono. „V superfinále jsem se snažila jet více na hraně a bohužel jsem udělal chybu, která mě stála pár desetinek a skončila jsem šestnáctá," popsala kvalifikaci Hladíková.

close Aneta Hladíková na domácí trati v Záboří nad Labem. zoom_in V sobotním závodě česká reprezentantka bez problému postoupila z osmifinálové skupiny, která se jela na 3 jízdy. „Od čtvrtfinále byla jen jedna vyřazovací jízda a bohužel moje skupina se spojila s jednou z nejsilnějších, kde byly velké favoritky. Dojela jsem pátá, tedy na prvním nepostupovém místě. V závěrečném hodnocení jsem byla klasifikována na 18. místě," říkala Aneta Hladíková.

Mistrovství světa se jelo v hale a takové závody Hladíková moc nemusí. „I když nemám halové závody moc v oblibě, tak musím říct, že dráha byla skvěle připravená skvěle i s asfaltovými zatáčkami a byla hodně rychlá," sdělila své pocity ze závodu.

I po posledním závodě, který se bodoval do kvalifikace pro Olympijské hry v Londýně, si česká reprezentace udržela dvě místa. A o to radostnější je, že na prvním skončila právě závodnice ze Záboří nad Labem. Kutnohorsko tak s největší pravděpodobností bude mít svého zástupce na olympiádě!
„Všechna kritéria jsem splnila, ale tuším, že do 20. června mají svazy čas na jmenování konkrétních jmen. Snad tam bude i moje," věří Aneta Hladíková.