Ondro, poprvé jste byl v české futsalové reprezentaci. Jak si ty první dvě utkání užil?

Od začátku jsme si to tady užíval na plné pecky. Tréninky s nejlepšími hráči, skvělá parta a trenéři také dokáží hodně poradit. V obou zápasech jsem asi nechytal špatně, ale pořád je na čem pracovat. Musím na sobě makat, abych dokázal, že můžu v reprezentaci chytat stabilně.

Posunula vás tato reprezentační akce během pěti dní někam dál?

Myslím si, že mi dala hodně zkušeností, jak hráči na top úrovních řeší některé situace. V lize je to kolikrát hodně čitelné. V reprezentaci se těžko předvídá, kam střela půjde, nebo si hráči často nahrají až do prázdné brány.

Jakou roli pro vás hrálo týdenní soustředění ve Zruči nad Sázavou těsně před reprezentačním srazem?

Na soustředění jsem si celkem odpočinul, protože jsem měl předtím hodně věcí v práci. Po psychické stránce to bylo dobré. Trénovali jsme dvakrát denně, do toho nějaká posilovna. Měl jsem zhruba čtrnáct dní v kuse soustředění a myslím si, že bych mohl být do začátku ligy dobře připravený.

Co říkáte na prostředí ve Zruči, kde jste ve své kariéře chytal pouze jednou? Je to vaše nová domácí hala.

Na jednu stranu si myslím, že je to dobré. Když tam přijde padesát lidí, tak to bude vypadat lépe než na Slavii, kde je hala o dost větší. Zápasová kulisa bude o dost lepší. Na Slavii spadla jehla a všichni to slyšeli. Na druhou stranu nehrajeme ani jednou doma. Pořád někam dojíždíme. Beru to však pozitivně. Věřím, že to bude lepší než na Slavii před prázdným publikem.

Jak vzpomínáte na prosincové utkání s Tangem, které jste hráli právě tam?

Vzpomínám na něj velmi rád. Sice jsem dostal hodně branek, ale hrálo se nahoru a dolů. Diváci mohli být spokojení. Hrál se rychlý futsal, který byl dramatický až do poslední vteřiny. Tango tehdy nedalo desítku.

Co říkáte na složení zručského Benaga? První čtyřka je zahraniční a druhá složená z téměř samých reprezentantů.

Po pár přípravných zápasech a trénincích si myslím, že to fungovat bude. Cizinci mě hodně překvapili. Čekal jsem, že budou slabší, než se ukázalo. Zapadnou i do party. Češi zůstali stejní jako loni, tam problém nebude.

Váš trenér Beni Simitči sní o ligovém finále. Je to pro vás reálný cíl?

Bylo by super, kdybychom se tam dostali, ale Teplice a Chrudim mají hodně kvalitní mančaft. Do finále je to hodně složitá cesta, ale nic není nemožné.

V prvním kole přivítáte doma Vysoké Mýto. Budou tři body povinností?

Rozhodně. Nemůžeme brát nic jiného než výhru. Ztrácet můžeme jen s Chrudimí. Pokud chceme pomýšlet na finále ligy, tak musíme bodovat.

V Poháru FAČR obhajujete loňské druhé místo. Je finále cílem i letos?

Cíle si musíme klást jen ty nejvyšší, takže určitě chceme do finále. Kdybychom vyhráli, tak by to bylo jedině dobře.

Co hodláte dělat proto, abyste si udržel reprezentační formu až do turnaje v Kuvajtu?

Rozhodně bych v Kuvajtu chybět nechtěl. Musím neustále trénovat a trénovat. I když nebudu na Benagu, tak si musím přidávat. Rozhodně si tuto akci nechci nechat ujít.