Trať v Čáslavi dozná oproti loňskému závodu pár změn. Původně zamýšlený start na silnici u zimního stadionu se posune na bývalou tréninkovou atletickou rovinku, kde bude i cíl závodu.

„Bohužel jsme neobdrželi jedno důležité povolení, což ale vzhledem k pokročilému datu bereme jako opodstatněné. Náhlé změny počasí a případná sněhová nadílka by znemožnila průjezd úklidové techniky. Celkově bude trať vedena ve velké blízkosti startu a cíle, diváci tak budu mít přehled o průběhu závodů,“ uvedl ředitel závodu Ivan Sova.

Ne všichni na trať do Vodrant zavítají. Někteří odjedou na světový pohár do německého Zevenu. Mezi eliťáky Tomáš Paprstka a Jan Nesvadba, v juniorech Alvin Tomášek a Tomáš Ježek a mezi juniorkami Tereza Vaníčková. „Vzhledem k tomu, že v Čáslavi se jedná o otevřený pohárový závod a nebude zde mezinárodní konkurence, nemá smysl zde startovat. Proto odjedou někteří z našeho oddílu na světový pohár do Německa,“ řekl manažer kolínské stáje Jan Slavíček.

Největší nadějí v barvách kutnohorského týmu bude junior Josef Kunášek, který se na trať vydá ve 12:00. „V letošním roce se zatím hledá a jezdí do desátého místa. Věřím, že mu domácí prostředí bude svědčit a prokáže své kvality,“ uzavřel manažer a trenér kutnohorského týmu Sova. 

Program 9. závodu Toi Toi Cupu v Čáslavi
9:45 KADETKY + ŽÁKYNĚ
10:25 ŽÁCI
11:10 KADETI
12:00 JUNIOŘI
13:00 ŽENY open (Elite + U23)
14:00 MUŽI open (Elite + U23)