Program kola narušil stav nezpůsobilosti hřiště a tak utkání Církvice – Zruč n.S. bude odehráno v náhradním termínu. Naopak Velké Chvalovice přijaly nabídku na změnu pořadatelství a odehrály úvodní duel v Čáslavi. Čáslavští potvrdili v tomto otevíracím utkání roli favorita a svého soupeře jasně přehráli. Rovněž nedělní dohrávka přinesla jednoznačné vítězství favorizovaného Kostelce, loni ještě účastníka krajského přeboru a to na hřišti Krakovan.

Výsledky 1.kola:
TJ Sokol Čáslav – NK Velké Chvalovice 8:2 sety 18:5
NK Krakovany – Nohejbal Kostelec 1:9 sety 5:19
TJ Jiskra Zruč n.S. - TJ Církvice odloženo

Program 2.kola, sobota 20.4.2013 od 09.00 hod.:
Kostelec/ Konojedy - Zruč n.S., Církvice – V. Chvalovice, Čáslav - Krakovany/ Radovesnice II ( neděle 21.4. od 14.00 hod. ).

Stoprocentní úspěšnost nováčků!

Krajské středočeské soutěže měly na programu rovněž utkání zahajovacího 1.kola. Velkým kladem byla skutečnost, že po nepříznivém vývoji počasí se odehrála všechna utkání v obou soutěžích. V krajském přeboru ( KP ) se o největší překvapení postaral nováček z Vavřince, který nepovolil svému soupeři, družstvu Nového Strašecí ani jeden bodový zápis a vyprovodil jej nepopulárním „ kanárem". Rovněž druhý nováček ze Zvírotic zvládl na výtečnou okresní derby, kdy v domácím prostředí porazil tým Dobříše. V utkání rezervních týmů Šacungu a Č. Brodu začali lépe domácí hráči, když se dostali do vedení 2:0, ovšem ve zbytku utkání dominoval Č. Brod a zaslouženě si tak odvezl z Benešova všechny body. Posílené Vrdy potvrdily roli „černého koně" přeboru, kdy si v domácím prostředí hladce poradily s loňským vicemistrem z Nymburka. V nižší krajské soutěži ( KS ) zvládli rovněž na výtečnou své zápasy oba nováčci, když kutnohorští doma porazili Neratovice a Sadská zcela nečekaně obrala o body Úvaly na jejích hřišti. Zbývající utkání úvodního kola nepřinesla žádná překvapení. Největší favorit soutěže tým Hlavence si lehce poradil s domácí Osnicí a Přišimasy ve vyrovnanějším duelu musely vynaložit o mnoho více sil k zisku obou bodů proti Chabeřicím.

Výsledky 1.kola KP: Výsledky 1.kola KS:
Vrdy - Nymburk 6:1 Kutná Hora – Neratovice 6:1
Šacung B – Č. Brod B 2:6 Přišimasy – Chabeřice 6:3
Vavřinec – N.Strašecí 6:0 Úvaly - Sadská 2:6
Zvírotice – Dobříš 6:3 Osnice - Hlavenec 1:6

Program 2.kola KP, sobota 20.4.2013 od 09.00 hod.:
Č. Brod B – Vrdy, Nymburk - Vavřinec ( od 10.00 hod. ), Zvírotice - Šacung B, Dobříš – N. Strašecí ( od 10.00 hod. ).
Program 2.kola KS, sobota 20.4.2013 od 09.00 hod.:
Kutná Hora – Chabeřice, Neratovice – Úvaly, Sadská – Osnice, Hlavenec - Přišimasy.

Peter Rackovský