Jak se tomuto týmu vedlo popsal trenér čáslavských judistů Martin Horský: "Odjížděli jsme na finálové kolo s jasnou představou potřebných čtyř vítězství a tým Litoměřic dvou vítězství tak, abychom obsadili celkové 3. místo. V prvním zápase jsme se utkali s Prahou, kde vše nasvědčovalo tomu, že bychom mohli zvítězit 5:3. Výsledek byl však přesně obrácený v náš neprospěch. Ve dvou důležitých zápasech naši závodníci neodvedli svou práci s plným nasazením. Následně jsme porazili Olomouc a Litoměřice. S brněnským týmem jsme podlehli a na závěr slavili vítězství nad Libercem."

Trenér juda Martin Horský.Středočeský tým vybojoval tedy tři vítězství. Stejně se vedlo Litoměřicím. "Všechny predikce byly pryč. Odjížděli jsme s 5. místem, ale to je naše nevypočitatelně krásné judo! Nejdříve jsem byl naštvaný a nespokojený, ale pak jsem s pokorou začal vzpomínat, jak bych byl za takové výsledky ještě před lety šťastný a vděčný!" uvedl Horský.

"Dorostenecká liga je nejvyšší republikovou soutěží družstev. V roce 2012 vybojovala první generace našich odchovanců kvalifikační postup. Byla to tehdy euforie! Čáslavští judisté si tehdy vysloužili přezdívku "Žluté zlo", to když nastoupili se žlutými pásky a dokázali porazit modré a hnědé z jiných oddílů," s hrdostí v očích vzpomínal Horský.

"Pamatuji si na Kombika, Chalupu, Kapitána, Hamrala, Neumana. Poté Rácu, Žejdlu, Dymáka a jejich následovníky mého syna Matěje Horského, Šéďu, Flosíka, Vavřinu, Dvorského a Svobodu, až po kluky co reprezentují oddíl dnes. Zažívali jsme společné chvíle otloukánků, protože vybojovat postup do Dorostenecké ligy byl "jen" první krok, ale nemohli jsme konkurovat těm nejlepším v republice. Dnes již patříme k týmu, se kterým se počítá. Jsme vždy součástí finálové skupiny. Ve sbírce republikových medailí máme i jednu z DL," řekl Horský.

"Mám obrovskou radost, když vidím, jak dnes Ráca (Rackovský) jde svou cestou trenéra desítky kilometrů od Čáslavi. Jak můj syn Matěj a naši dorostenci začínají vést děti v Čáslavi. Pak pochodeň, kterou mi předali mí trenéři, se povedlo předat dál. Teď ji ještě chvilku poneseme spolu. Pak už se my starší budeme jen dívat a radovat se jak jsou "naše děti" úžasné," uvedl na závěr.

Konečné pořadí Dorostenecké ligy 2018: 1. USK Praha, 2. Judo SK Královo Pole Brno, 3. SJ Litoměřice, 4. Judoklub Olomouc, 5. Judo ZŠ Sadová Čáslav, 6. Judoklub Liberec, 7. JK Jablonec n. Nisou, 8. 1. Judo Club Baník Ostrava, 9. Sokol Hradec Králové, 10. TJ Tatran Prachatice, 11. Judo Železo Hranice (sestupující do kvalifikace), 12. Judoclub Plzeň - (sestupující do kvalifikace).

Středočeský tým na Dorostenecké lize ČR 2018.