BC Slaný - Sokol Kutná Hora 88:75 (43:43)

Domácí tradičně vyrukovali se zónovou obranou a Sokolu se dlouhou dobu dařilo úspěšnými střelami z dálky držet s domácími krok. Až do poločasu nikdo výrazně bodově neodskočil. V 6. minutě třetí části se to podařilo Kutnohorským, když vedli 56:50, ale náskok se jim zvýšit nepodařilo, skóre po 3. čtvrtině slibovalo drama - 64:63 pro Slaný. V poslední čtvrtině nedal Sokol od druhé do páté minuty koš a Slaný nasadil k rozhodujícímu trháku, v polovině čtvrté čtvrtiny to bylo 77:71 pro domácí a vítězství si Slaný již pohlídal. Kuriozitou je, že loni bojoval Slaný o udržení a prakticky ve stejné sestavě letos vévodí krajskému přeboru. Sokol byl dlouho vyrovnaným soupeřem, dařila se střelba i trestné hody, ale obrana výstavní určitě nebyla, 88 obdržených bodů hovoří za vše.

Body Kutné Hory: Kocourek 21, Vavák 19, Loužil 17, Aufrecht 8, Málek 8, Kořínek 2. Fauly 20:25. Trojky KH: 9 (Loužil 4, Vavák 3, Aufrecht 2). TH KH: 26/19. Rozhodčí:Křenek a Forejt. Kutná Hora: Málek, Vavák, Kocourek, Loužil, Dastych, Prušinovský, Kořínek, Aufrecht, Císař, M. Vágner, D. Vágner, Konečný.

BK Kladno B - Sokol Kutná Hora 79:71 (47:39)

Výkon Sokola připomínal splašené pobíhání starších žáků bez jakéhokoli systému. V 5. minutě první čtvrtiny to bylo jako mávnutím proutkem 15:4 pro Kladno a Sokol byl „na ručník“. Pak ale zavelel Kocourek k obratu a zázrak (bohužel první a poslední) byl na světě - tříbodovou akcí poslal Málek Sokol na konci první části do vedení 19:18. To se nelíbilo domácímu hráči Habadovi a druhá čtvrtina patřila jemu. Sokol střídal osobní obranu se zónovou jako na běžícím páse a rotace hráčů neznala mezí. Účinek to ale mělo spíše negativní, poločas vyšel jasně pro domácí. Sokol pokračoval ve svém "výkonu" i po poločase, v 5. minutě třetí části byl rozdíl největší: + 13 pro domácí. V poslední čtvrtině Sokol zabojoval, dotáhl pouze na rozdíl 6 bodů (62:68), ale to bylo vše.

Sokol si nedělní zápas do rámečku určitě nedá, důvodů prohry je několik. Od stínování v obraně až po neorganizovanou hru jak na hřišti, tak i na lavičce. Reparát budou moci složit Kutnohorští za 14 dní, v posledních zápasech roku je čeká dvojička s odvěkým rivalem z Kolína.

Body Kutné Hory: Kocourek 30, Málek 17, Kořínek 6, Aufrecht 6, Dastych 4, Vavák 3, Císař 3, Loužil 2. Fauly: 18:24. Trojky KH: 3 (Aufrecht 2, Kocourek). TH KH: 21/14. Rozhodčí: Velda, Nesvadba. Kutná Hora: Málek, Vavák, Kocourek, Loužil, Dastych, Prušinovský, Kořínek, Aufrecht, Císař, M. Vágner, D. Vágner, Konečný.