Její novou sportovní halu Klimeška už Dukla otestovala na podzim, kdy tam před vyprodaným hledištěm v extraligovém souboji porazila Brno vysoko 34:21. A do osvědčeného prostředí se teď rozhodla vrátit.

Souboje Dukly s Karvinou obvykle nemají výrazného favorita. Předloni brali extraligový titul Pražané, loni je na trůnu vystřídal Baník. Tentokrát se ale oba celky střetnou ve zcela jiném rozpoložení.

Zatímco Karviná na podzim rázně vykročila za obhajobou a vévodí tabulce nejvyšší soutěže, Dukla se zatím trápí. Na Baník ztrácí propastných 10 bodů a je dokonce mimo příčky zaručují postup do play-off. „Ve finále poháru narazíme na momentálně asi nejlepší celek české scény. Karviná se po příchodu zkušených hráčů Marjanoviće a Brůny vrátila na pozice, které ji patřily v letech minulých. Má velice vyrovnaný kádr a dobrý systém,“ říká brankář Dukly Tomáš Petržala.

Extraligová házená v Kutné Hoře: Dukla Praha - Brno 34:21 (16:10). Za Duklu nastoupil kutnohorský odchovanec Ondřej Šimůnek, který si připsal tři branky.
Extraligový zápas na Klimešce vyhrála Dukla se Šimůnkem v sestavě

Pro Pražany bude finálový dvojzápas domácího poháru příležitostí dát zapomenout na podzimní trápení a po vánoční přestávce nakročit k lepším výsledkům. Kromě toho si v něm mohou zajistit účast v evropských soutěžích pro příští sezonu. V té stávající se jim v pohárové Evropě na rozdíl od extraligy daří. Jako jediní z českých účastníků si zajistili účast i v jarních bojích.

Nouzi o motivaci ale nebude mít ani Karviná. Vždyť už v minulém ročníku Českého poháru sahala po trofeji, nakonec ji ovšem po zkratu ve druhém poločase finálového souboje přepustila Plzni, když prohrála 21:33. Ještě o přestávce přitom držela vyrovnaný stav 14:14. „Když už se dostanete do semifinále či finále, chcete vždy vyhrát. Vnímáme to nejen jako šanci získat první trofej v tomto roce, ale chceme také naladit vítěznou atmosféru před extraligovým jarem a play-off,“ uvedl trenér Baníku Marek Michalisko.

I když je Karviná tentokrát favoritem, trenér Dukly Daniel Čurda věří, že by nakonec vítězství mohli slavit jeho svěřenci. „Velice se na finále těším. Bude to pro nás skvělé dvojutkání. Za svou práci a postup až sem si zasloužíme poprat se o trofej. Je potřeba si sáhnout na hranu, pak máme šanci,“ burcuje Čurda. (spo)

Extraligová házená v Kutné Hoře: Dukla Praha - Brno 34:21 (16:10). Za Duklu nastoupil kutnohorský odchovanec Ondřej Šimůnek, který si připsal tři branky.
Finále házenkářského poháru: Dukla vyzve v Kutné Hoře Karvinou