Radku, proč jste se vlastně rozhodli hrát okresní futsalový přebor na Kolínsku?
Rozhodli jsme se tak, protože nás zklamalo představenstvo okresního futsalu v Kutné Hoře. Soutěž, kterou vytvořili, měla směřovat oficiálním směrem, jako je registrace týmu a hráčů pod FAČR, hraní poháru atd., což bylo naším cílem. Ale jaksi se transformovala směrem jiným, který by nás neměl kam posunout. Využili jsme tedy nabídky Michala Škopka účastnit se soutěže v Kolíně, která funguje už několik let.

Jak hodnotíte vývoj soutěže? Jak si zatím vedete?

My se zatím rozkoukáváme, protože je pro nás vše nové. Zvykáme si na oficiální pravidla, na jiné haly a povrchy, na nové rozhodčí a hlavně na nové týmy s různorodými taktikami. Jak si stojíme? Z kraje nás bohužel přibrzdila zranění několika hráčů, nicméně jdeme krok za krokem, postupně se zlepšujeme, uzdravují se marodi a nejsme poslední. Takže vidím směr, kterým kráčíme jako pozitivní.

Co říkáte na úroveň soutěže?

Celkově je úroveň o dost dál, než jsme byli zvyklí. Ať se to týká podpory, hal, rozhodčích, fungujících webových stránek se statistikami i reporty, atd. Pokud se budeme bavit o úrovni soupeřů, tak je na hodnocení nebo porovnávání ještě brzy. Přeci jen je rozdíl hrát v malé nebo velké hale a my máme zatím odehraná jen čtyři kola, proto bych radši hodnotil až po sezóně.

Nyní si musíte financovat halu a cestovní náklady sami. Jde vše bez problémů? Sehnali jste nějakého partnera?

Sponzor se rýsuje, je to na dobré cestě. Nicméně většího partnera nemáme a veškeré výdaje si hradíme sami. Kdyby měl někdo zájem poskytnout podporu, budeme rádi

Co je vaším cílem v kolínské soutěži?

Cílem je odehrát sezónu bez dalších zranění, mít radost z předváděné hry a umístit se co nejlépe to půjde.

Kromě toho hrajete i Club Deportivo futsalovou ligu. Jak máte rozdělené role. Hrají obě soutěže stejné týmy?

Vzhledem k velké marodce a práci na směny, se nám někteří hráči v soutěžích prolínají, ale přednost má ten, který je kostrou pro danou soutěž, nicméně jsme pořád jeden tým.

Máte poměrně velkou členskou základnu. Dokázal byste říct, kolik vás kolem N. P. C. je?
Je nás kolem dvaceti, ale jsou další kluci, kteří projevili zájem za nás hrát, za což děkujeme a vážíme si toho.

Adam Procházka