Jen remíza by znamenala, že na vedoucí pozici zůstane pražská Slavie. Jinak se vítěz tohoto šlágru posune minimálně do neděle na první místo. Oba celky mají totiž shodně deset bodů, jenže Chrudim má zápas dobru.

V pátém kole ERA-PACK odložil své domácí utkání s Hradcem Králové, protože celý týden bojoval v základní skupině UEFA Futsal Cupu, kde třikrát zvítězil a postoupil z první příčky do elitní skupiny.

Benago Zruč je v opačném rozpoložení. Poslední dva zápasy nevyhrálo, v pátek dokonce prohrálo ve Vysokém Mýtě 1:2. Jenže ve středu se už k mužstvu vrátí trenér Beni Simitči a trojice hráčů Marcel Rodek, Marcelo a Azem Brahimi. Všichni reprezentovali tým kosovského mistra Feniks Drenas v UEFA Futsal Cupu a vybojovali s ním postup z druhého místa do elitní skupiny.

Ve středu se tedy můžeme těšit na futsal evropského formátu! „Očekávám návrat bojového ducha Benaga. Očekávám návrat týmového ducha, který bohužel v posledních třech zápasech bez mé přítomnosti chyběl. Ztratili jsme neočekávaně pět bodů. Počínaje zápasem proti Chrudimi doma chceme otočit nepříznivou výsledkovou situaci a to výhrou. Chceme vyhrát a po klucích nic jiného než výhru nebudu chtít. Budou muset jezdit po zadku! Jinou alternativu neuznám," zdůraznil trenér Benaga Beni Simitči.

Trenér Chrudimi Felipe Conde se na utkání těší: „Jsem si jistý, že to bude skvělý zápas. Bude to souboj nejlepšího útoku a nejlepší obrany. Nemáme moc času na přípravu, protože jsme minulý týden absolvovali UEFA Futsal Cup. Nicméně zápas proti Benagu bude Lize mistrů podobný. Věříme, že naše obrana nám přinese vítězství, každopádně respektujeme i soupeře. Mají kvalitní hráče, dobrou hru v power play a nebezpečný útok. Snažíme se na tyto situace připravit, víme, že nás soupeř dokáže zatlačit, směrem dopředu ale budeme muset být aktivní i my. Jsme v dobrém rozpoložení a budeme bojovat o vítězství. Zápas nemá favorita, ale s jistotou mohu říct, že diváci uvidí kvalitní duel."