První místo mezi bikery v anketě „Král cyklistiky“ je oceněním celé sezony Jaroslav Kulhavého i týmu. „Určitě ano. Titul „Krále cyklistiky“ asi získat nemohl, protože vloni v této anketě zvítězil další biker Michal Prokop,“ uvedl jeden z manažerů stáje Ivan Sova a pokračoval: „Proto to letos měl být asi někdo jiný, první byl vyhlášen dráhař a mistr světa Alois Kaňkovský.“ Pořadí v anketě svými hlasy určují novináři a funkcionáři cyklistického svazu.

Jaroslav Kulhavý má nejlepší vyhlídky zúčastnit se v příštím roce olympiády v Pekingu. A rozhodně tam nepojede jen do počtu. „Doufáme, že se něco podaří,“ naznačil Ivan Sova a pokračoval: „Výsledky Jardy Kulhavého za tři roky, po které s ním spolupracujeme, jdou nahoru. V roce 2007 byl nejlepší z českých jezdců, dojel devátý a dvanáctý v závodech světového poháru, přivezl medaile z mistrovství světa a Evropy. Navíc získal tuzemské tituly v maratonu a cross country,“ vypočítal jeho úspěchy v roce 2007.

A kdy se definitivně rozhodne o tom, že Jaroslav Kulhavý pojede do Číny reprezentovat Českou republiku? „Širší nominace už je uzavřená, staví se na Jaroslavu Kulhavém, jelikož má výsledky a má i zkušenosti z předchozí olympiády v Athénách. V širším reprezetačním týmu jsou dále Milan Spěšný, Jiří Friedl a Jan Škarnitzl. Česká republika má jisté jedno místo v olympijském závodě a to by měl obsadit právě Kulhavý,“ zdůraznil manažer stáje. „Olympiádu už má téměř jistou, mohl by ho zastavit snad jen výsledkový propad a nebo třeba zdravotní problémy. Doufejme, že ho nic podobného nepotká,“ zaklepal na dřevo Ivan Sova.

Jaroslav Kulhavý si sezonu ještě prodloužil závody v cyklokrosu. „Šlo jen o to, aby jezdil na kole v terénu,“ vysvětloval manažer a navázal: „Po krátkém volnu začíná najíždět kilometry a chodí do posilovny.“ Nová závodní sezona začne právě kvůli olympiádě o něco dříve než obvykle. „Začínáme už dokonce v únoru, do programu světového poháru přibyly další tři závody. V nich už se budou sbírat body pro další olympijské hry,“ nahlédl do diáře manažer, podle kterého Jaroslav Kulhavý pojede především závody italského poháru. „Kontakty v Itálii máme lepší než s českou federací. V Itálii jde o dobré závody a hlavně nás tam chtějí,“ naznačil a dodal: „V Českém poháru se naši jezdci ukáží hlavně kvůli sponzorům.“

Díky Jaroslavu Kulhavému má Kutná Hora v příštím roce velkou šanci na svou propagaci v Číně při olympiádě. „Město donedávna snad ani nevědělo, že v Kutné Hoře působí taková cyklistická stáj,“ pokrčil rameny Ivan Sova a pokračoval: „Proto byl zpočátku zájem chladný. Na posledním zasedání Zastupitelstva jsme nabízeli partnerství s naším týmem, protože asi moc Kutnohoráků nebo kutnohorských týmů se na olympiádě neobjeví. Vypadá to, že vše je na dobré cestě a rozhodne se na lednovém zasedání Zastupitelstva.“