Před závodem

„Cítím se dobře, ale uvídíme, jak se pojede,“ říkal před startem opatrně. „Určitě bych chtěl být v první pětce, s tím bych byl spokojený,“ naznačil.
„Po Teplicích jsem bral antibiotika, takže dnes to bude můj první start po nemoci i v nové stáji,“ uvedl před závodem Tomáš Vokrouhlík. Ten kvůli svému zdravotnímu stavu jen trénoval, v prvním závodě v Teplicích navíc nedojel a tak v Kutné Hoře startoval až ze zadních pozic. „Uvidíme, můžu akorát překvapit,“ pokrčil rameny. A že by obhájil vítězství v celém seriálu? „Jeden závod se škrtá, takže už si nemůžu dovolit nedojet. Jednu sezonu jsem taky takto začal a na konci jsem byl celkové druhý. Neříkám, že obhájím, ale třetí místo by to mohlo být,“ zamyslel se.

Proti loňsku kutnohorská trať doznala změny, kterou všichni závodníci Michelin MTB uvítali. „Vynechali jeden kopec, který se musel běhat. A já nejsem typ člověka, který by s kolem rád běhal,“ upozornil Tomáš Vokrouhlík a Tomáš Tvrdík souhlasil: „Určitě se mi trať líbí víc než ta loňská. Na kole se má jezdit a ne běhat.“

Závod

Po startu samotného závodu se utvořila sedmičlenná skupina, ve které figuroval i Jaroslav Kulhavý. Tomáš Vokrouhlík se prokousával startovním polem ze zadních pozic. Ve třetím kole však kvůli defektu musel odstoupit Tomáš Tvrdík. „Ulomilo se mi sedlo,“ smutnil v depu. Do posledního kola najížděl jako první Milan Špěšný s mírným náskokem před Jaroslavem Kulhavým. „Že mi Spěšný ujíždí? To vypadlo jen na asfaltu v cílové rovině, z toho jsem strach neměl,“ mávl rukou.

Bylo jasné, že o nejvyšší stupínek si to rozdají oba jezdci a šlo jen o to, zda budou spurtovat v cílové rovině. „Je tam Jarda,“ vykřikl radostně na cílové pásce jeden z manažerů Michelin Specialized MTB Ivan Sova, když uviděl osamoceného jezdce v modrožlutém trikotu.

V cíli

Do cíle tak dorazil s rukou nad hlavou a s velkým náskokem Jaroslav Kulhavý. „Rozhodovalo se až v posledním kopci pod Barborou,“ vysvětloval klidným hlasem šťastný vítěz. „Když jsme najížděli do posledního kola, myslel jsem, že máme ještě dvě před sebou,“ smál se. Za nejdůležitější moment celého závodu považuje roztrhání vedoucí skupiny. „Tam se rozhodlo. Závod ale moc náročný nebyl, jeli jsme ve volnějším tempu. Těžký byl až závěr, poslední tři kola,“ shrnul závod.

Spokojený v cíli byl i třináctý Tomáš Vokrouhlík. „Podmínky mám optimální, za změnu, kterou jsem zvolil, jsem rád,“ mnul si ruce nad přestupem a shrnul své vystoupení v Kutné Hoře: „Výkon odpovídá mé přípravě, když jsem trénoval po antibiotikách. Dal jsem si za cíl být do patnáctého místa, což jsem splnil. Závod jsem se protrápil, ale počítám, že se to bude jen zlepšovat. Mým hlavním cílem je mistrovství republiky na Zadově, kde jsem poslední dva závody vyhrál. Konečně bych chtěl po několika letech vyhrát i mistrovství republiky.“

Výsledky

Pořadí 2. závodu Českého poháru MTB (kategorie Elite): 1. Jaroslav Kulhavý (Michelin Specialized MTB), 2. Milan Spěšný (Merida biking team), 3. Jan Škarnitzl (dimp Giant team), 4. Pavel Boudný (Kellys opportunity MTB team)…
Celkové pořadí poháru: 1. Jaroslav Kulhavý, 2. Milan Spěšný, 3. Pavel Boudný, 4. Kristian Hynek, 5. Václav Ježek…