„Absolutního vítězství v pořadí škol a zisk velkého poháru se nám na tak velkých závodech podařilo získat vůbec poprvé“, raduje se hlavní trenérka a zakladatelka školy Silla Radka Heydušková, IV. Dan (rozená Dlouhá).

Z kutnohorského oddílu školy Silla nejvíce medailí získala Zdeňka Kunová, 3. kup (38), konkrétně dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili! Zlatou z technických sestav vybojovala ve finále se svojí mladší oddílovou kamarádkou Lucií Kárníkovou, 3. kup (22), která ji zase porazila ve finále sportovního boje. Druhou zlatou medaili získala Zdeňka v disciplíně „wirok“, neboli v silovém přerážení speciálních desek vložených do zvláštního stojanu. Lucka tedy získala jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili a spolu se synem (!) Zdenky Mikulášem Kunou, 3. kup (12), se tak oba stali druhými nejúspěšnějšími závodníky kutnohorského oddílu. Mikuláš skončil na druhém místě v technických sestavách a vyhrál svojí váhovou kategorii sportovního boje žáků. V technických sestavách tradičně velmi obsazené kategorie seniorů začátečníků (žluté pásky) obsadili naši závodníci dokonce první tři místa svojí kategorie! Konkrétně 1. místo Nguyen Hoang, 7. kup (17), 2. místo David Haltuch, 8. kup (17) a 3. místo Jan Veselý 7. kup (17)!

„Moje velké poděkování patří nejenom všem úspěšným medailistům, ale všem aktivním žákům školy Silla a i jejich rodičům, bez jejichž nadšení a každodenní snahy by se nemohlo dařit zlepšovat nejenom výsledky školy Silla na závodech, ale také vychovávat stále více kvalitních taekwondistů. A kdo zná zásady taekwondo ITF (zdvořilost, čestnost, vytrvalost, sebeovládání a nezdolný duch), tak mi jistě dá za pravdu, že čím více lidí se bude alespoň snažit podle nich žít, tím lépe!“ uzavřela Radka Heydušková.