Trenér Kutné Hory Jiří Hájek měl o příčinách porážky jasno: „Velice špatná obrana. Vůbec jsme nezachytili nástup. Brzy jsme prohrávali.“ Velmi zkušený domácí tým Kutnou Horu tvrdě trestal. „Dostat devatenáct branek za první poločas je smrtící. Už jsme se z toho nevzpamatovali,“ uvědomoval si kouč hostí.

Kutnohoráci předvedli naprosto odlišný výkon než v předchozím kole. „Nebyl to náš den. Nedokázali jsme soupeře ubránit a ani brankáři toho moc nechytli,“ doplnil Hájek. Tomu se líbilo, že jeho tým nastřílel venku 25 branek, ale hodně jich dostal.

Sestava Kutné Hory se opět lepila, jak jen to šlo. „Potýkáme se s tím celý podzim. Kompletní nejsme. Navíc syn nastoupil se sebezapřením, protože mu končila angína. Musel jet, jelikož nás bylo málo. Navíc dorostenci museli v patnácté minutě druhé půle odjet na svůj zápas,“ vysvětlil Jiří Hájek. Kolín ani neodešel fyzicky, a tak je jeho výhra zasloužená.

Kolín – Kutná Hora 32:25 (19:14). Sestava a branky K. Hory: Červenka, Kotěšovec - Hovorka 6, Polívka 6, Procházka 4, Brož 2, Hájek 2, Pícha 2, Salák 2, Veselý Š. 1, Horák a Jeníček. Trenér Jiří Hájek.