Honzo, jak hodnotíte závod?

Věci, které ovlivníme, jako organizace na místě, proběhly bez větších problémů či organizačních zmatků, už přeci jenom víme, co daná akce obnáší. Letos vyšly i ty, co zatím neovlivníme, jako počasí a s tím související bezproblémový doběh závodníků do cíle. Samozřejmě více účastníků klade větší nároky na nás i náš podpůrný tým. Bez těch cca dvaceti lidí, co nám přijde dobrovolně pomáhat, je už nemyslitelné udělat akci pro 250 běžců a podobný počet diváků či dětí. To platí i o našich partnerech, bez nichž by závod v takovém rozsahu nešel dělat. Nejde jen o finanční podporu, kterou nám poskytli VHS Kutná Hora, Foxconn, Unikom, PKS Okna, RK Evropa, MAS lípa, Planeo Elektro, Sportea a Město Kutná Hora, ale jde i o vstřícný postup Farnosti, městských úředníků, Technických služeb, GASK, apod. Dokonce letos jsme vzhledem k hospodaření mohli část výtěžku ze závodu věnovat na sbírku „Zvon pro Jakuba" pro chrám Sv. Jakuba v Kutné Hoře.

Co se povedlo a co naopak nepovedlo?

Povedlo se zapojení dětí do dění okolo závodu. Myslím, že jak dětský závod, tak i další program děti bavil a rodičům to trochu ulehčilo závodní dopoledne. Příště bychom rádi do dětského závodu zapojili i konečně pořádně fungující atletický oddíl SKP Olympia. Zároveň nás těší, že se nikdo neztratil, jako naší vinou na červnovém triatlonu, a že všichni závodníci se našli ve výsledkové listině se správnými údaji. Tam paří díky týmu Irontime.cz, kteří vše bezchybně zajistil.

A co vás naopak mrzelo?

S kolegou Michalem Vavákem nás mrzí, že se část závodníků po závodě rozprchla a nepočkala na vyhlášení, i když se nám to letos povedlo urychlit a oproti programu se posunout jen asi o patnáct minut, což je náš dosavadní rekord. Chceme zapracovat na propagaci závodu, být více aktivní na sociálních sítích. Web www.dacickeho12.cz jsme nedávno předělali a myslím, že ten svůj účel plní. S propagací souvisí i jedna další věc. Město Kutná Hora rozjelo před lety aktivitu spojenou s projekty nazvanou Calendarium Cuthna. Dačického 12 je toho součástí, ale celý koncept je z mého pohledu nedotažený. Město nás podpoří materiálně, toho si vážíme, ale toto je příležitost udělat společnou prezentaci největších akcí v roce v Kutné Hoře a prezentovat Kutnou Horu jako město, které fandí kulturnímu a sportovnímu vyžití. Zde se neskromně domníváme, že Dačického 12 svým přesahem mezi tyto nejvýznamnější akce společně s aktivitou KH Tour na sportovním poli patří.

Co je Vaší osobní ambicí ohledně závodu?

Chtěli bychom, aby se pro Kutnohoráky, kteří mají sport rádi, stala Dačického 12 skoro chci říci i sportovní povinností a to „zaběhl jsem Dáču" by patřilo k standardní součástí debat s přáteli. Nechceme nikoho nutit či někomu křivdit, ale například učitelé tělocviku, trenéři mládeže, by měli svým svěřencům ukázat, podívejte, já běžel Dačického 12. Moc se mi líbilo, jak to pojali ve Viktorii Sedlec, kde šlo devět kluků včetně Míry Kořínka, který přípravu vede, v létě na to potrénovali a myslím, že jim to hodně pomůže ve fotbalové sezóně. Ohledně počtu závodníků bychom měli vzhlížet někde k metě 300 závodníků, a jestli se jí ani nepřiblížíme, budu zklamán.

Co chystáte do dalšího ročníku?

Příští ročník proběhne v sobotu 12. srpna 2017. Vnímáme ho jako velkou generálku na desátý ročník v roce 2018. Přemýšlíme nad regulérním předzávodním programem v pátek před závodem. Aby v místě závodů byla muzika, program pro děti a město žilo tím, že zítra bude velký závod.