SC Prometey Dnipro našlo za podpory Českého volejbalového svazu od poloviny září útočiště v kutnohorské sportovní hale a vůbec poprvé v historii Kutné Hory přivedlo do města pod Barborou nejvyšší soutěž. Diváci mohli v základní části Uniqa extraligy žen vidět na Klimešce v rámci deseti domácích utkání pěkné a zajímavé souboje pod vysokou sítí. Účast Ukrajinek v nejvyšší ženské volejbalové soutěži žen v Česku přivábila do Kutné Hory ty nejlepší české týmy a bašty volejbalu jako VK Prostějov - loňského mistra, PVK Olymp Praha nebo brněnské VK Královo Pole.

Pouze s třemi prohrami v tabulce SC Prometey Dnipro základní část soutěže vyhrálo.

Velkou poctou pro Klimešku byla i účast Ukrajinek v základní skupině (B) Champions League Volley Women. Na konci prosince a v první polovině ledna se tak na Klimešce představily mistryně svých zemí uplynulé volejbalové sezony. Nejprve francouzské Volero Le Cannet, které Dnipro po fantastickém výkonu a za nádherné divácké kulisy porazilo 3:2 na sety a připsalo si (zatím) jedinou výhru v této nejprestižnější klubové soutěže světa a jejím aktuálním ročníku. S rumunským mistrem Alba Blaj prohrálo 0:3.

Sportovní hala Klimeška a Město Kutná Hora děkuje SC Prometey Dnipro a Českému volejbalovému svazu za možnost vytvořit Ukrajinkám v těžkých časech zázemí pro jejich přípravu a zápasy, byla to pro kutnohorskou halu čest nahlédnout pod pokličku profesionálního týmu a cirkusu nejvyšší soutěže. Držíme dál palce ukrajinskému volejbalu a přejeme, ať holky brzy hrají svá utkání před svým pravým domácím publikem,“ řekl za všechny zainteresované Michal Vavák.