„Jsem ráda, že si po dlouhé době zahraji na turnaji před domácím publikem. Bude to můj první letošní start na Ladies European Tour, ovšem ve známém prostředí, na které se moc těším. Hřiště Beroun Golf Clubu nemám nachozené, ale nebude problém ho poznat při cvičných kolech,“ řekla natěšeně Klára Spilková.

O její účasti měl turnaj Tipsport Czech Ladies Open samozřejmě zájem. Nakonec se podařilo hráčku LPGA získat pro start v jinak nabitém srpnovém kalendáři, kdy bude mít za sebou šňůru čtyř turnajů, dvou v USA a rovněž dvou ve Skotsku.

„Těší mě, že se Klára rozhodla na turnaji startovat, že jsme se dohodli. O turnaji věděla někdy od dubna a samozřejmě záleželo na tom, jak se omezená golfová sezona bude z hlediska pořádání turnaje vyvíjet. Tipsport Czech Ladies Open bude mít ve startovním poli díky Kláře Spilkové jméno, na které diváci nejvíc slyší. Největší letošní událost českého golfu tak znovu posílila svou kvalitu. Druhý ročník turnaje bude mít ještě lepší obsazení než loňská premiéra,“ uvedl promotér Luboš Koželuh ze společnosti Premier Sports.

Do startovní listiny turnaje, hraného o 200 000 euro, přibyly i další české hráčky. K již dříve potvrzeným profesionálkám ve složení Kateřina Vlašínová, Šideri Váňová, Lucie Hinnerová, Eva Koželuhová, Kristýna Napoleaová přibyla Kateřina Krásová.

Mezi amatérkami budou vedle Sáry Kouskové hrát také Jana Melichová, Tereza Melecká, Patricie Macková, Tereza Koželuhová, Kristýna Frýdlová a Gabriela Roberta Vítů. Promotér má ještě k dispozici tři volná startovní místa, která doplní v průběhu tohoto týdne.