„Minulý víkend jsem měl nabitý," přiznal mladý úspěšný atlet Dominik Kubec a prozradil svůj program: „V sobotu jsme závodili v Břeclavi, kde se konalo MČR družstev dorostenců a dorostenek. Běžel jsem trojku, kterou jsem vyhrál a na konec ještě štafetu 4x400, kterou jsme doběhli jako třetí, ale celkové umístění družstva dorostenců bylo 6. místo."

V neděli přihlásil Dominika jeho trenér Wastl na tradiční běžecký závod na 10 kilometrů. „Běchovice – mistrovství ČR v silničním běhu," upřesnil Kubec a charakterizoval závod: „Závod je mimo mistrovské kategorie otevřený i široké veřejnosti a letos se ho zúčastnilo celkem přes 1800 startujících ve všech věkových kategoriích."

V tak obrovské konkurenci doběhl zbraslavický atlet na 25. místě! „O mistrovská umístění se běželo v kategorii muži a junioři, ženy a juniorky. Letos jsem se už mohl poprvé jako ještě dorostenec zúčastnit. Po organizační stránce byl závod hezky připravený a atmosféra a počasí bylo také super. Po startu se to rozeběhlo hodně rychle díky kvalitnímu obsazení mužů. Neznal jsem průběh závodu, tak jsem si snažil běžet své tempo," říkal Kubec, „Do cíle jsem doběhl v kategorii juniorů na 3. místě s časem 33,09 minuty a průměrnou rychlostí 18,16 kilometrů za hodinu. V absolutním pořadí, kde byl vítězem Ukrajinec Matviichuk (29,41), druhý Keňan Kiprop (29,52) a třetí skvělý Petr Vitner (30,02), jsem obsadil 25. příčku. Určitě je to pro mne další velký úspěch, i když jsem byl po závodu trochu zklamaný. Síly jsem měl, jen jsem do toho šel moc opatrně."