SKP Olympia Kutná Hora – Orka 4:4 (0:1, 2:3, 2:0)

V první třetině měly šance oba týmy. První se dokázal prosadit v šesté minutě hráč Orky a jiný gól už v této části nepadl.

Druhá třetina přinesla radost i smůlu pro tým Olympie. Nejprve dokázala otočit vývoj skóre, a to ve třetí a ve čtvrté minutě. Vedení držela Kutná Hora do šesté minuty, avšak poté přišel zkrat obránců, kteří si nechali utéct útočníka, který jej potrestal gólem na 2:2. V deváté minutě druhé třetiny se vystřídali gólmani a za okamžik přišla přesilovka, kterou hráči Orky využili. Následně vystřelili a odražený míček doputoval až za záda gólmana. Toho se rozhodl trenér Olympie znovu vystřídat a v bráně byl opět Dlouhý. Toto střídání se později ukázalo jako klíčové, neboť hráči Olympie už neinkasovali.

V poslední třetině zaťala Kutná Hora zuby a pokoušela se vstřelit gól. Branky padaly ve hře čtyři na čtyři, kdy nejprve skóroval Kareš a o deset vteřin později Kunášek a bylo srovnáno. Poté následovala sporná vyloučení hráčů Kutné Hory, které však ubránili a vytvořili si i šance, nicméně Kutná Hora si odvezla remízu, která jí stačila na udržení prvního místa v tabulce.

Statistiky

Branky a nahrávky K. Hory: Štifter, Kunášek (Kareš), Kareš, Kunášek (Kareš). Kutná Hora: Dlouhý, Hetfleisch, Zelený, Schwarz, Kunášková, Rowe, Bříza, Štifer, Kunášek, Jestříbek, Kareš, Martínek, Tvrdík.

Václav Tvrdík