Po první třetině bylo skóre zápasu 2:1 a hra obou týmu vyrovnaná. I soupeř si dokázal vytvořit mnoho šancí. Ve třetí třetině se soupeři podařilo dorovnat na 2:2. Poté si kutnohorský tým vzal dvě a půl minuty před koncem oddechový čas, aby se srovnal a uklidnil. Timeout přinesl své ovoce a Natálie Trpišovská vstřelila rozhodující branku a upravila skóre na 3:2.

„Co mě těší nejvíce, že naše děvčata konečně předvedla to, čím bychom se chtěli prezentovat, a to je bojovnost, nasazení, důraz v osobních soubojích, sebevědomí, týmové pojetí. Dva herně kvalitní výkony, obzvláště v tom druhém v derby s Kolínem, kde o emoce a napětí nebylo nouze, jsou navíc okořeněny dvěma výhrami. To všechno je zásluhou výkonu celého týmu, podpořeno kvalitními výkony brankářky Elišky Kutilové. Neusnout na vavřínech, ale tyto dvě výhry nám pomůžou do další práce. Děkuji děvčata, jen tak dál,“ zhodnotil turnaj kutnohorský trenér Martin Němec.

FBC Kutná Hora - TJ Sokol Královské Vinohrady 4:1, branky Kutné Hory: 4. Procházková (Forštová), 17. Trpišovská (Němcová), 27. Trpišovská (Blahníková), 29. Blahníková (Němcová).

FBC Pitbulls Kolín:Pitbullačky - FBC Kutná Hora 2:3, branky Kutné Hory: 1. Beranová (Šubrtová), 4. Beranová (Němcová), 28. Trpišovská (Němcová).

Sestava Kutné Hory: Kutilová - Helclová, Blahníková, Jelínková, Němcová, Procházková, Forštová, Kršňáková, Mazánková, Trpišovská, Voldřichová, Beranová, Šubrtová.