Dřevo Tvrdík vyhrálo turnaj podruhé v jeho historii, ale pojďme postupně. Skupinu A ovládla zručská Jiskra, která neztratila ani bod. Naopak Černý Petr zbyl na N. P. C. Kutná Hora, které skončilo páté a muselo se spokojit se soubojem o deváté místo.

Ve skupině B se nejlépe vedlo obhájci trofeje Fitness Centru. Hráči jeho týmu ztratili pouze dva body za remízu 0:0 s Věšákem Butabi. Právě Věšák skončil za tři remízy a jednu výhru na druhé místě skupiny B. Poslední páté místo zbylo na tým Bezmozků, kteří nakonec skončili na turnaji poslední, když prohráli duel o deváté místo s N. P. C. Kutná Hora 1:2 po penaltách.

V následujícím čtvrtfinále vypadlo hodně favoritů. Jiskra Zruč, která vyhrála skupinu, padla s týmem Big Boss, jenž vedl Štěpán Kacafírek. Jump Boys vylétli s kolínským týmem Coňo a obhájce Fitness Centrum KH nestačil po penaltách na VS35,-, které se do té doby na turnaji trápilo. Skončil i vítěz kolínské ligy Věšák Butabi, na němž si smlslo domácí Dřevo Tvrdík.

V semifinálových bitvách přehrálo Dřevo Tvrdík Big Boss až po penaltách. Tým Coňo si naopak bez problémů poradil s VS35,-. Právě poražené celky si to rozdaly o bronz a úspěšnější byli hráči VS35,-, kteří zvítězili 4:1. Finálová bitva byla rozhodnutá už po přestávce, kdy Dřevo Tvrdík vedlo jednoznačně 4:0. Svěřenci manažera Volence tak mohli po právu pít šampaňské z vítězné trofeje.

Zdeněk Volenec: Kluci jsou na halu zvyklí

„Jsme nadšení, nikdo z nás by to neřekl. Obzvlášť po základní skupině, kdy jsme skončili třetí. Jenže ve čtvrtfinále se nám podařilo to, co jsme loni nezvládli," připomněl manažer Dřeva Tvrdík Zdeněk Volenec a pokračoval: „Porazili jsme druhý celek tabulky. Loni jsme jasně vyhráli skupinu, ale propadli jsme se čtvrtou Zručí."

Důležitým krokem byl pro Dřevo první zápas play off. Tam prakticky turnaj začínal. „Čtvrtfinále bylo hodně důležité. V semifinále jsme postoupili na penalt. To bylo štěstí. Finále bylo celkem jednoznačné. Poločas jsme vyhráli čtyři nula a bylo hotovo," usmíval se Volenec.

Některé hráče děsila délka a úzké rozměry haly. „Hala je hodně specifická. Kluci jsou na ní odkojení a zvyklí, takže jim úzkost nedělá problémy. Oproti kutnohorské Biosce, kde hrajeme ligu, je užší, ale delší," říkal manažer vítězů.

Naopak v kutnohorské Club Deportivo futsalové lize se Zbraslavickým nedaří. „Vůbec nevím, čím to je, že se nám v lize tolik nedaří. Přitom je mančaft hodně podobný. Možná je to tím, že nám odešel tvůrce hry Milan Černohlávek. Střelec Milan Čálek se zase futsalu vzdal kvůli zdraví, ale dnes dokázal, že je platným hráčem. Ve finále dal dva důležité góly a stal se nejlepším střelcem. Také nemáme stabilního brankáře. David Březina přes týden nemůže," vyjmenoval Zdeněk Volenec. Právě o Březinu, Černohlávka a Čálka bylo Dřevo Tvrdík posíleno na čtvrtečním turnaji.

Tým manažera Volence vyhrál podruhé ze tří ročníků. „První rok jsme turnaj vyhráli, ale loni to byl propadák a vypadnutí se Zručí. Letos jsme opět vyhráli, což je senzační. Klíčovým hráčem pro mě byl brankář David Březina, který pochytal neskutečné věci," chválil šéf týmu.

Kvalita turnaje je na vzestupu

Spokojený mohl být po konci turnaje i jeho pořadatel David Březina: „Turnaj se povedl a myslí si, že vzrostla i kvalita týmů. Viděli jsme opravdu špičkové a atraktivní zápasy. Do budoucna přemýšlíme, zda neuděláme více kvalifikačních turnajů, protože žebříček koeficientu se nám osvědčil. Příští rok se tedy Region Cup bude konat znovu."

Akce by se mohla tedy dál rozrůstat. „Chtěli bychom turnaj posunout i třeba do krajské úrovně. Oslovili jsme i týmy z Kolínska. Hrál zde vítěz tamního okresního přeboru Věšák Butabi a ve finále byl tým Coňo, kterým tam hraje taktéž. Turnaj se bude asi postupně rozrůstat," slíbil Březina.

Vítěz turnaje Březinu překvapil. „Domácí tým uspěl, k čemuž jim gratuluji. Ve zbraslavické hale jsou prostě doma. Opět se ukázala krása tohoto sportu, kdy největší favorité padli už ve čtvrtfinále," říkal pořadatel akce a navázal: „Osobně jsem si myslel, že trofej obhájí Fitness Centrum Kutná Hora, ale nestalo se. Věšák Butabi vypadl také už ve čtvrtfinále, když nestačil právě na domácí Dřevo Tvrdík."

VýsledkySkupina A: VS35,- - Coňo 0:2, VS35,- - Dřevo Tvrdík 0:2, VS35,- - N. P. C. Kutná Hora 2:0, VS35,- - Jiskra Zruč 0:1, Coňo – Dřevo Tvrdík 0:0, Coňo – N. P. C. Kutná Hora 3:1, Coňo – Jiskra Zruč 2:4, Dřevo Tvrdík – N. P. C. Kutná Hora 1:0, Dřevo Tvrdík – Jiskra Zruč 1:2, N. P. C. Kutná Hora – Jiskra Zruč 0:2.
Pořadí: 1. Jiskra Zruč 12, 2. Coňo 7, 3. Dřevo Tvrdík 7, 4. VS35,- 3, 5. N. P. C. Kutná Hora 0.

Skupina B: Fitness Centrum KH – Věšák Butabi 0:0, Fitness Centrum KH – Big Boss 1:0, Fitness Centrum KH – Bezmozci 2:0, Fitness Centrum KH – Jump Boys 1:0, Věšák Butabi – Big Boss 1:1, Věšák Butabi – Bezmozci 1:1, Věšák Butabi – Jump Boys 1:0, Big Boss – Bezmozci 3:0, Big Boss – Jump Boys 0:1, Bezmozci – Jump Boys 1:2.
Pořadí: 1. Fitness Centrum KH 10, 2. Věšák Butabi 6, 3. Jump Boys 6, 4. Big Boss 4, 5. Bezmozci 1.

Play offZápas o 9. místo: N. P. C. Kutná Hora – Bezmozci 2:1 pk.
Čtvrtfinále: Jiskra Zruč – Big Boss 1:3, Věšák Butabi – Dřevo Tvrdík 2:3, Fitness Centrum KH – VS35,- 1:2 pk., Coňo – Jump Boys 2:1.
Semifinále: Big Boss – Dřevo Tvrdík 1:2 pk., VS35,- - Coňo 0:4.
Finále: Dřevo Tvrdík – Coňo 5:1. Zápas o 3. místo: Big Boss – VS35,- 1:4.

Konečné pořadí1. Dřevo Tvrdík
2. Coňo
3. VS35,-
4. Big Boss
5. Jiskra Zruč
6. Fitness Centrum KH
7. Věšák Butabi
8. Jump Boys
9. N. P. C. Kutná Hora
10. Bezmozci